סיבה לעירעור על צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גילה

  נשלח ע"יגילה 20:20, 17 במרץ 2014

  שלום , סבתי ז"ל הותירה צוואה בה היא מחלקת את רכושה שווה בשווה לשני ילדיה , לפני מספר שנים סבי הוציא צו לקייום הצוואה וגרע את בנו (אבי )מהצוואה וזאת כאשר אבי ז"ל היה חולה ובלי יכולת לתקשר ולערער על כך בזמנו , כיום גם אבי ז"ל וגם סבי ז"ל ורק דודתי שהינה אחותו של אבי נותרה ולה הושאר מרבית הרכוש כאשר יש לציין שסבי גר בשכירות בביתה, 1. האם סבי יכל לשנות את צוואתה של סבתי לאחר מותה האותה העת? 2. האם אני ואחיי יכולים לטעון לחלקנו השווה ברכוש על אף שסבי השאיר צוואה שמותירה לביתו את מרבית הרכוש? בברכה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:29, 17 במרץ 2014

  לא ברור לי כיצד יכול היה הסב לגרוע יורש מצוואה של הסבתא לאחר פטירתה. יש שאלות שונות שעולות מן התאור שלך. אני מציע שתפני אל י עם כל המסמכים שבידייך ליעוץ.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.