השעיה שבוע מהעבודה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • תמיר

נשלח ע"יתמיר 00:49, 6 באוקטובר 2012

שלום אני עובד בתור אחמ״ש ביטחון בחברת שאש בבית חולים פוריה כ 5 שנים היום הגעתי לעבודה וראיתי שאני לא משובץ בסידור עבודה שבוע הבא בכלל ניסתי ליצור קשר עם המפקח שלי אבל הוא לא הייה מוכן לדבר איתי ואמר לאשתו שתגיד לי שאני אתקשר במוצאי שבת אחרי בירור על סיבה ההשעיה הבנתי שאני מושעה שבוע על זה שלא עניתי למפקח לטלפון בתחילת שבוע שהתקשר אליי ולא חזרת אליו אני מבקש את עזרתכם בנושא ואם ההשעיה שנתן לי המפקח מוצדקת לפי חוק.                     תודה על העזרה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

19:42, 9 באוקטובר 2012

מעביד אינו רשאי להשעות עובד אם לצורך בירור או במובן של ענישה על עבירת משמעת, ללא מקור משפטי המסמיך אותו לכך, אם הליך ההשעייה מעוגן בהסכם עבודה קיבוצי או בהוראה מפורשת בהסכם עבודה אישי. בהיעדר מקור חוקי להשעייה, הפסקת העבודה בעל כורחו של העובד יש לה תוצאות משפטיות.
    התשובה אינה מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.