כרטיס עובד - ידועים בציבור - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • מורן

נשלח ע"ימורן 15:31, 30 בדצמבר 2012

שלום אני חיה עם בן זוג ו-2 ילדינו אך איננו נשואים וללא הסכם. מדי שנה מילאתי את כרטיס העובד (טופס 101) כרווקה + סעיפי חד הורית ללא פרטי בן זוג. זאת מכיוון שאין נישה עבורי. במקום עבודתי מתעקשים שעלי למלא "רווקה" ואת פרטי בו הזוג ללא סעיפי חד הורית. לדעתי זה לא נכון כי אז לא אקבל את נק הזיכוי של נשואים וגם לא של חד הוריים. מה עלי לעשות? תודה!

השב
  • 08:04, 31 בדצמבר 2012

הייתה לי סיטואציה דומה לפני שנה וחצי. מאד הטריד אותי שאין לי הסכם עם בן הזוג שלי ובעבודה היו להם בעיות להכיר בו כבן הזוג שלי. הלכנו להוציא הסכם חיים משותפים במשפחה חדשה וכדי להגן על הפרטיות שלנו, הוצאנו תעודת זוגיות (הראו לנו את זה שם, לא ידענו בכלל שזה קיים)ובעבודה היה להם מספיק לראות את התעודה ולא ביקשו לראות גם את ההסכם.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

13:43, 31 בדצמבר 2012

רווקה עם ילדים הנה בבחינת מס הכנסה אם חד הורית וכך צריך להיות רשום בכרטיס עובד אם אין רישום של נישואין.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.