טעות בחישוב מימוש אופציות - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • יעל

נשלח ע"ייעל 12:28, 21 בפברואר 2013

שלום, אני עובדת בחברת הייטק ובבעלותי אופציות למימוש שניתנו לי ע״י החברה..לפני כחצי שנה החלטתי לממש חלק מהאופציות וקיבלתי סכום כסף לפי חישובי חברת ניהול ההשקעות.. אתמול קיבלתי הודעה כי חברת ניהול ההשקעות עשתה טעות בחישוב הסכום שמגיע לי וכעת היא דורשת ממני להחזיר את ההפרש..לאחר שקיזזו את ההפרש על סכום המיסים הגבוה ששולם בהתאם..מדובר בסכום של 43,000 שקל..סכום כסף שאינו ברשותי יותר..שוב אזכיר כי עברה מעל לחצי שנה מאז שקיבלתי את הכסף.. האם עליי לתבוע את חברת ניהול תיקי ההשקעות שהרי צריכה לשלם על טעותה..אני לא הייתי מודעת לסכום שעליי לקבל הנגזר לאחר חישובי מיסים מסובכים וכד׳.. אשמח לייעוץ...

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

עו"ד אורית רוזן אור,מנהל הפורום

14:20, 21 בפברואר 2013

כל הענקה של אופציות לעובד מלווה בהסכם אופציה חתום ע"י החברה ובהתקשרות עם נאמן(חב' לניהול השקעות)כפופה לקבלת כל האישורים הנדרשים לרבות אישור רשות המיסים. אם חל שינוי או טעות או חריגה בסכומים שהוענקו לך יש לפנות ליועץ מס ורואה חשבון ולערער על גובה המס המוטל.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.