כפיפות - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • דודו

נשלח ע"ידודו 17:25, 5 באוגוסט 2014

בדף תנאי העסקה שלי נקבע שאני כפוף למנהל האגף. לאחר מספר חודשי עבודה, מנהל האגף ביקש ממני שאסכים שאחד המהנדסים הכפופים לו, בתחום עיסוקי, יהיה הממונה הישיר שלי כדי לאפשר לקדם אותו. לאחר מחשבה ולאחר שמנהל האגף הבהיר לי שסיכוויי להתקדם בארגון נמוכים, הסכמתי לבקשתו והעברתי לו מכתב שבו אני מקבל את בקשתו בהסתייגות שאין לראות בכך סידור קבוע. מאז עברו כמה שנים. לאחרונה התקבל לעבודה מהנדס נוסף לאגף ולתחום הספציפי, ומנהל האגף כבר הודיע לי בע"פ שהמהנדס שאליו אני כפוף יקודם בקרוב וישמש כמ"מ מנהל אגף לתחום הספציפי ובכוונתו להכפיף אותי למהנדס החדש, שימלא את תפקידו של המהנדס הנוכחי. האם מנהל האגף רשאי לעשות כך ללא הסכמתי ואישורי ?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

12:52, 13 באוגוסט 2014

למעביד קיימת פררוגטיבה ניהולית המקנה לו את הזכות לנהל עסקו כראות עיניו
    בימ"ש הגן על זכותו של מעביד לערוך שינויים הדרושים לתפעול שוטף ותקין
    וראה את העובד כמסכים לביצוע השינויים עם כריתת חוזה עבודה
    ובהעדר תנייה חוזית בו הקובעת אחרת.

תגובה
  • 10:47, 17 באוגוסט 2014

כפי שכתבתי, בחוזה רשום שאני כפןף למנהל האגף.

הסכמתי לשינוי ניתנה בהסתייגות.

מה הדין למקרה ספציפי זה ?

תודה.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

12:11, 17 באוגוסט 2014

הסכמתך לשינוי הארגוני של מנהל האגף מלפני שנים עדיין שרירה וקיימת
    כל עוד לא הוסכם ונחתם ביניכם אחרת.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.