תשלום חופשות - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • אנה

נשלח ע"יאנה 19:09, 11 באוגוסט 2014

אני מטפלת בגן פרטי, יוצאת לחופשת קיץ ב 15/8, זכאית ל10 ימי חופשה בתשלום לשנה לפי חוק. האם מעביד יכול להקציב לי רק 10 ימי חופשה בתשלום כאשר הוא סוגר את מקום העבודה לכ15 ימים במהלך השנה (5 ימים בפסח + 10 ימים בחופשת אוג')? האם אין תשלום או פיצוי כולשהו על זה שמקום העבודה שלי סגור? (חשוב לי לציין שלא ניצלתי אף יום חופשה לנופש או משהו כזה, כל 10 הימים שמרתי לחופשה המרוכזת). כמו כן, בחוזה עליו חתמתי לפני שנה, אין כל התייחסות לתשלומים בחופשות הללו, והמעביד טוען שהוא יכול להעביר לי כמה ימים על חשבון תשלום של ראש השנה שהוא מחוייב לשלם ושאני אכנס ל"מינוס" בחופשות שאני צוברת. האם ניתן או חוקי לעשות כזה דבר? מה עליי לעשות? בברכה,

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

13:12, 13 באוגוסט 2014

מעסיק רשאי לכפות יציאה לחופשה שנתית מרוכזת ובלבד שנתן על כך הודעה מראש
    בקשה לחופשה נוספת מעבר לצבירת ימי החופשה שנותרה דורשת הסכמת המעסיק וחישובה ייערך בנפרד.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.