נקודות מס בפיצויים - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • ש

נשלח ע"יש 08:56, 23 בנובמבר 2014

שלום רב, לאחר 30 שנה ברצוני להתפטר (יש הצעה של 270%) יש לי בן מעל גיל 18 שעקב מחלתו אני מקבלת עוד 2 נקודות זיכוי. בסה"כ אני מקבלת ממס הכנסה 4.75 נקודות ( 2 נקודות מס נוספות בגין מחלת הבן). ישנו מס על הפיצויים. שאלתי: האאם אני אשלם מס מופחת על הפיצויים עקב תוספת של נקודות המס?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

אורית רוזן -אור, עו"ד,מנהל הפורום

12:31, 28 בנובמבר 2014

תשלום פיצויי פיטורים הפטורים ממס הנם לפי מכפלת שנות העבודה במשכורת אחרונה ועד לגובה של כ-12,000 ש"ח לכל שנת וותק.
    מעבר לכך כספי פיצויי הפיטורים חייבים בתשלום מס.
    הנך זכאית לחישוב פרטני באמצעות הנהלת החשבונות / משאבי אנוש בעבודתך כפי שנעשה עם משכורתך במהלך השנים.
    בהצלחה!

תגובה
  • 08:41, 3 בדצמבר 2014

תודה על התשובה.

אני מחוייבת לשלם מס (בגלל שאני מקבלת פיצויים מוגדלים).

השאלה - האם בעקבות זה שיש לי נקודות זיכוי 4.75 בשל נכותו של בני- ישנה הקלה כלשהיא במיסוי פיצויי הפרישה?

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

אורית רוזן -אור, עו"ד,מנהל הפורום

09:18, 3 בדצמבר 2014

במשרד פקיד השומה יינתן לך אישור לניכוי מס הכנסה בהתאם לנקודות הזיכוי ואותו יש למסור למעסיק.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.