תשלום תגמולי מילואים מעבודה זמנית - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • אייל

נשלח ע"יאייל 23:08, 6 באפריל 2015

בחודש פברואר פנו אלי מחברת כוח אדם עם הצעת עבודה להשגחה בבחינות בארבעה מועדים שונים. מלבד תאריכי הבחינות, נדרשתי להתייצב באותו חודש לשעתיים הדרכה בתשלום. התשלום על ההדרכה מתקבל לאחר ההשגחה הראשונה (בחודש מרץ). במהלך מרץ זומנתי ל-3 ימי מילואים, שאחד מהם נפל על תאריך ההשגחה הראשונה בבחינה. האם חברת כוח האדם צריכה לשלם לי את תגמולי המילואים או ביטוח לאומי (היות ומדובר בעבודה מזדמנת בלבד)? האם חברת כוח האדם חייבת לשלם לי על ההדרכה למרות שלא התייצבתי (מסיבה מוצדקת כמובן) בהשגחה הראשונה? מבחינת ביטוח לאומי, האם חודש פברואר שבו עברתי הדרכה וחודש מרץ בו הייתי אמור לעבוד, אך הייתי במילואים, מוכרים בתור חודשים בהם עבדתי?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

15:26, 15 באפריל 2015

מי שנקרא לשירות מילואים זכאי לתשלום תגמול בעבורו מהמוסד לביטוח לאומי.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.