פיצויי פיטורין לעוד שהתפטר - פורום משאבי אנוש ושכר

 • נדב נשלח ע"ינדב 21:00, 10 במרץ 2012

  שלום רב עובדת שלי ניגש השבוע למשרדי, הודיע לי שאמא שלו חולה והוא צריך לטפל בה. העובד הודיע לי על התפטרותו ואמר לי כי החל מעוד שבועיים הוא עוזב. בנוסף ביקש העובד פיצויי פיטורין מתוך טענה כי עוזב לטובת טיפול באימו החולה. ששאלתי אותו האם אמו עברה לגור איתו בבית, תשובות הייתה שלילית ואמר לי כי כנראה בעתיד תעבור. רציתי לדעת מה הם המבחנים בחוק על פי שהתפטר תודה

  השב
 • ענת רוזנר, עו"ד

  13:28, 11 במרץ 2012

  אם יש קשר סיבתי להתפטרותו ולמחלת אמו, אזי הוא זכאי לפיצויי פיטורים. עליו להביא אישור מרופא כי אמו זקוקה לטיפול צמוד וכי בנה הוא המטפל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

מנהל הפורום: עו"ד אורית רוזן אור

בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר ראשון במשפטים L.L.B. מנהלת את משרדה משנת 2001, מתמחה בייעוץ לח
למידע נוסף

077-9971350 חיוג
הודעה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.