פיטורין - הודעה מוקדמת ועוד - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • inna

נשלח ע"יinna 00:21, 24 במרץ 2012

אם פוטרתי ממקום עבודתי והמעביד לדוגמא החליט שהוא נותן לי 30 יום, למרות שמבחינה חוקית אמור לתת לי 15 ימים ואני לו אותו הדבר. האם יש לי זכות לעבוד רק 15 ימים ולעזוב את מקום העבודה? איך כן ואיך לא. נניח שמצאתי מקום עבודה חדש שאינו מוכן חכות לי 30 יום.

השב
  • 21:43, 24 במרץ 2012

מי שקובע בפיטורים את סיום העבודה, הוא המעביד ולכן אם קבע שתסיימי בתום 30 יום, עליך לעבוד עד תום התקופה. בקשי ממנו להשתחרר קודם וכמובן שיהיה עליך לוותר על 15 יום שכר.

תגובה
  • 23:37, 24 במרץ 2012

תודה על תשובתך, רציתי לשאול, אם אני אחליט להגיש מכתב הפסקת עבודה ובו אציין 15 יום כפי המגיע עפ"י חוק. האם זה תופס? והאם זה אומר שלא אהיה זכאית לפיצויי פיטורין במקרה כזה.

תגובה
  • 21:58, 24 במרץ 2012

ואם אחליט להגיש מכתב הפסקת עבודה מטעם עצמי ובו לתת לו 15 יום, האם זה יאפשר לי לסיים לאחר 15 ימים? האם זה אומר למעשה שבזה אני מפסידה את פיצויי הפיטורין המגיעים לי עפ"י חוק?

תגובה
  • 19:01, 26 במרץ 2012

כן.

תגובה
  • 19:01, 26 במרץ 2012

כן, אם תחליטי להתפטר, לא תהיי זכאית לפיצויים

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.