מכתב פיטורין לצורך קבלת דמי אבטלה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • מיכל

נשלח ע"ימיכל 15:32, 8 באפריל 2012

האם, במידה ואני מתפטרת ויש ברשותי אישור רפואי שמאשר כי אני עוזבת את מקום העבודה עקב מצב נפשי רעוע בעקבות מקום ואופי העבודה, אני זכאית לקבל מכתב פיטורין שישמש אותי לקבלת דמי אבטלה. ברצוני לציין כי מדיניות מקום העבודה שלי היא לא לתת מכתבי פיטורין במידה והעובדים עוזבים מיוזמתם. תודה.

השב
  • 18:00, 8 באפריל 2012

ם את מתפטרת, אינך זכאית למכתב פיטורים, אלא עליך לתת מכתב התפטרות. אם את מתפטרת בגלל מצב בריאות לקוי ואישור רפואי שאינך יכולה להמשיך לעבוד באותו מקום עבודה, ממילא תקבלי פיצויי פיטורים על פי דין ומשכך תהיי זכאית גם לדמי אבטלה מייד לאחר פיטוריך.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.