איחור בהפרשה לפנסיה והתפטרות - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • נוי

נשלח ע"ינוי 22:54, 1 ביוני 2012

שלום, התפטרתי מעבודתי לפני כחודש לאחר כ4 שנים, המעסיק שלי היה מוריד לי כסף של הפנסיה וההשתלמות מהמשכורת ומפקיד אותם באיחור של כמה חודשים - התרעתי בפניו פעם אחת במייל ואחר כך בע"פ גם במכתב התפטרות כתבתי לו את זה ועדיין הוא לא הפקיד את החודש האחרון של הפנסיה - בתלוש השכ האחרון הוא צרף מכתב לחברת הפנסיה לשחרר לי את הכסף למעט כספי הפיצויים שאותם הוא מבקש לעצמו -האם זה חוקי (הבנתי שאסור לו כי יש תקנה 14) והאם יש לי סיכוי לתבוע אותו וממנו פיצויים מלאים על ה4 שנים תודה רבה

השב
  • 10:47, 2 ביוני 2012

אם התרעת במכתב ההתפטרות כי אם לא יתקן דרכיו, תתפטרי והוא לא תקן דרכיו, את זכאית לפיצויי פיטורים. כמובן שאם יש ס' 14 הוא חייב לשחרר לך את הכספים של הפיצויים. התייעצי עם עו"ד

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.