נא עזרתכם - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • יניב

נשלח ע"ייניב 09:23, 20 בדצמבר 2012

שלום רב, עברתי תאונת דרכים עם רכבי כאשר פגעתי ברכב אחר באשמתי. הודעתי על כך לביטוח והם אישרו את הודעתי. לאחר חודש וחצי לערך קיבלתי לביתי תביעה והזמנה לבית משפט לתביעות קטנות. התברר כי הרכב הנפגע הפעיל את הביטוח המקיף שלו ותבע אותי בתביעות קטנות על נזקיו העקיפים (אבדן ימי עבודה, נזק לקסדה, השתתפות עצמית ועוד) השופט קיבל את תביעתו של הנפגע וחייב אותי לשלם 10,000 ש"ח. פניתי לחברת הביטוח שסרבה לקבל על עצמה את התשלום - האם הם צודקים ועל נזקים אלו הם לא משלמים? תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

14:29, 23 בדצמבר 2012

אין לי די נתונים למענה. בעקרון ביטוח לנזקי צד ג' אמור לשאת בנזקי צד ג' הנתבעים מהמבוטח. האם היה לך ביטוח כזה? זה אינו ביטוח "מקיף" לרכבך אלא ביטוח אחר הוא צד ג'. שנית האם הודעת להם על התביעה שהוגשה לבית המשפט לתביעות קטנות כנגדך? ההודעה על התאונה אינה זהה להודעה על התביעה שהוגשה כנגדך. אילו היית מודיע להם על התביעה הם היו עוזרים לך בהתגוננות כנגדה או אפילו שולחים נציג שלהם לבית המשפט. לפי תאורך הודעת להם רק לאחר מתן פסק דין כנגדך כאשר הליך מתן פסק הדין אינו ברור והם לא היו שותפים לו. בקיצור: יש בעייה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.