עותק חוות דעת מומחה - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • lee

נשלח ע"יlee 06:59, 12 ביולי 2013

שלום. עקב תאונה נשלחתי ע"י חברת הביטוח שבה אני מבוטחת לבדיקה ע"י רופא מטעמם . אני הגשתי לחברת הביטוח את כל החומר הרפואי כולל חוות דעת של מומחה מטעמי . חברת הביטוח מסרבת לתת לי עותק של חוות הדעת של המומחה מטעמה . האם זה חוקי ? הרי אני הייתי הנבדקת לא ? אם הרופא של חברת הביטוח היה קובע את % הנכות לפי עיון בתיק הרפואי שלי ללא בדיקה גופנית הייתי מבינה אבל זה לא היה ככה . האם לדעתך מגיעה לי עותק מחוות הדעת הזו כי היא שונה לחלוטין מחוות הדעת של המומחה שלי גם ב % הנכות כמובן . תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

10:14, 12 ביולי 2013

אכן חברת הביטוח חייבת להעביר לעיונך את חוות הדעת מטעם המומחה שלה. השאלה היא אם חוות הדעת נדרשת לצרכי משפט בהליכי בית משפט שאז הדרישה להצגת חוות הדעת יותר מבוססת לעומת מצב שבו הבדיקה נעשתה במסגרת התכתבות ומו"מ לפשרה שאז חברת הביטוח יכולה לטעון שהיא מסכימה לחוות הדעת של המומחה מטעמך (אם היה כזה) ולכן מתייתר הצורך להציג את חוות הדעת מטעמה. ברור שאם הטענה היא שהמומחה מטעם חברת הביטוח העריך 0% נכות חברת הביטוח לא יכולה להסתיר חוות דעת כזאת.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.