אופניים חשמליים תאונת דרכים - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • יניב

נשלח ע"ייניב 18:33, 17 ביולי 2013

שלום רב עברתי תאונת דרכים בזמן שרכבתי על אופניים חשמליים. רכב פגע בי בעוצמה ונחבלתי בחלקי גוף רבים. כשפניתי לחברת הביטוח חובה שלו נאמר לי כי היה עליי לעשות ביטוח חובה לאופניים וכי הם לא צריכים לפצות אותי - האם זה נכון ויש לעשות ביטוח לאופניים חשמליים? (אני בן 25 שנים) ואם כן האם יש פסיקה בעניין? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

19:06, 17 ביולי 2013

אפניים חשמליים, קורקינט חשמלי, סגוויי , וכלי רכב מזן חדש שבשנים האחרונות החלו לנוע בדרכים כשהם מצויידים במנועים אולם אינם מקבלים לוחיות זיהוי ואינם מקבלים רישיונות רכב, מהווים בעייה משפטית שנדונה כיום בבתי משפט ועדיין אין פסק דין מחייב של ערכאה גבוהה בעניין . לדעתי האישית כלי רכב כאלה לא עונים על הגדרת "רכב מנועי" המחוייב ביטוח חובה לפי פק' ביטוח רכב מנועי או לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. חברות הביטוח לא יבטחו רכבים כאלו גם אם תבקש ביטוח כזה, לרכבים אלו אין תקינה,אין לוחית זיהוי, אין טסט, וחוקי התעבורה לא חלים עליהם אלא באופן חלקי ולא מוגדר. לכן, דינך כהולך רגל שנדרס ע"י רכב מנועי ומבטחי אותו רכב חייבים לפצותך. כדאי מאוד לנהל עניין כזה בליווי עורך דין.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.