התעללות נפשית בעבודה והשפעתה הבריאותית - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • גילברט

נשלח ע"יגילברט 17:14, 17 במאי 2014

שלום רב , הנני עובד בתחום ההוראה( מתרגל ) בבית ספר תיכון מזה 4 שנים .בחודשיים אחרונים המעסיק סרב להדפיס לי מסמך מחשוב עבור ביטוח לאומי למרות שידע שאני זכאי לקבלו . כתוצאה מכך ביטוח לאומי לחץ עלי ואיים בסנקציות . נכנסתי למתח נפשי וחרדה ושוב ביקשתי את המיסמך ללא הועיל . בשלב מסויים הותקפתי בחרדות והחל לחץ דם לעלות לרמות 190/110 . בנוסף חלה רגרסיה בשיווי משקל שלי כתוצאה מהשפעת המתח על מחלת הטרשת הנפוצה שההני סו בל ממנה . יש לציין שהובהלתי לבית חולים בשל הרגשת דופק וחרדה מהעבודה . ורק אז המעסיק הסכים להמציא את המסמך עבור ביטוח לאומי . נפרדו דרכינו , ולמעשה קיבלתי חושפה של 40 ימים מרופא תעסוקתי שהתרשם מבעיית שיווי משקל . אין בכוונתנו להמשיך יחסי עבודה . כיום אני מרגיש רע עדיין שיווי משקל מופרע , ומתח נפשי מהאירוע עם המעסיק . האם מדובר בנזיקין או מפגיעה בעבודה ?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

10:59, 18 במאי 2014

לא כל סכסוך או אי נעימות או ויכוח בעבודה מקנה עילת תביעה נזקית . לכן לא נראה שיש כאן סיכוי לתביעת נזיקין. גם "תאונת עבודה" קשה מאוד לאבחן כאן. מבחינת סיכוי להכרה כ"תאונת עבודה" צריך לקשור בקשר סיבתי רפואי את העלייה בלחץ הדם והחמרת מצב שיווי המשקל לאותו סירוב המעסיק להדפיס מסמך לביטוח הלאומי וכן הותרת נזק רפואי המשכי כתוצאה ישירה מכך. ספק גדול אם הביטוח הלאומי יכיר בכך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.