מסובך קצת - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • אור

נשלח ע"יאור 23:58, 20 ביולי 2014

שלום רב מצטער על השאלה הארוכה הצדדים בתיק שלי הקציבו זמן לגישור בינהם ובפועל קבעו עם המגשר תאריך רחוק בהרבה מהזמן שהקציבו לעצמם בנוסף הם לא עידכנו את בית המשפט על כך שקבעו ישיבת גישור בתיק בזמן רחוק בהרבה מהזמן שהקציבו לעצמם להליך הגישור על אף שלפני מועד העיון כבר ידעו שהפגישה תתקיים הרבה מעבר לפרק הזמן שביקשו בתגובה ביקשתי מעו"ד מטעמי שיבקש מהשופטת לשריין מועדים להוכחות בתיק למקרה שהגישור לא יצליח ככה שלא "ירוויחו זמן" השופטת בתגובה במקום לגנות אותם שלא הודיעו על קביעת ישיבה במועד רחוק ועינוי של המתנה שלי טענה שאין תצהירים לכן לא ניתן לשריין מועדים להוכחות ובנוסף טענה שקבעה עיון פנימי לתיק כחודש לאחר ישיבת הגישור שנקבעה ונתנה להם פתח נוסף למריחת זמן כשאמרה שאם יהיו התפתחויות בגישור ניתן לעתור ולבקש על כל התפתחות ואז היא תתן זמן נוסף( יש לציין שעבר זמן רב מהצעת הפשרה על ידה ) א. האם עשיתי נכון בבקשתי מעו"ד על אף דחיית הששופטת את בקשתו (הוא לא רצה לדרוש זאת ואמר שזה לגיטמי שלוקח לצדדים זמן לקבוע מועד משותף אבל אני טענתי כי זה מריחת זמן שהרי אם לוקח זמן רב לקביעת מועד מוסכם על כולם מדוע דרשו מראש פרק זמן לגישור שלא יכלו לעמוד בו ב. האם ותהיה הצלחה בישיבת גישור יש מצב שבאותו יום עו"ד מטעם חברות הביטוח מתקשרים לחברת הביטוח ליד המגשר ומקבלים את הסכמתם או שזה לא קורה בד"כ והם עושים זאת בצורה מסודרת ?ואם לא האם הפער בין החודש של מועד הגישור לעיון הפנימי שהשופטת נתנה להם בד"כ מספיק זמן בשביל לקבל את עמדת הנתבעות ? ג. שאלה אחרונה האם הבקשה שלי על אף שנדחתה יכולה לגרום להם לגמור העניין בישיבת גישור אחת כיוון שהם יודעים שהשופטת נתנה להם כבר מרווח מספיק והיא לא תראה זאת בעין יפה במידה וימשכו זאת על פני עוד חודשים נוספים ? אשמח אם תענה לי בתשובתך בסעיפים שיהיה לי מסודר תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

09:34, 21 ביולי 2014

א. לא מקובל לקבוע תאריכי הוכחות לפני הגשת תצהירי עדויות מטעם הצדדים ואין טעם בהגשת תצהירים במקביל להליך הגישור. ב. אין מצב שבאותו יום יקבלו אישור להצעת מגשר. הסכמת חברת הביטוח לוקחת זמן . אין קשר בין תאריך העיון הפנימי של השופט לבין מועדי קיום הגישור. מועד העיון הפנימי הינו מעין תזכורת טכנית שהשופט קבע לעצמו ואינו תאריך בעל משמעות משפטית מחייבת. ג. לא נראה שהבקשה שלך לקבוע מועדי הוכחות תשפיע על כמות הישיבות הדרושות לקיום הגישור.

תגובה
  • 18:56, 21 ביולי 2014

תודה על עזרתך האם לאחר ישיבת הגישור הראשונה בין הצדדים אוכל לדעת מה קרה שם אם עו"ד מטעמי לא נוכח בגישור? בנוסף כיצד ניתן למנוע ניצול הליך הגישור לפרק זמן בלתי מוגבל ?כלומר שהשופטת תקציב זמן מקסימלי להליך הזה כרגע היא רק קובעת תזכורות פנימיות ואני חושש מה גישור שאני מעוניין בו אך מצד שני איני מעוניין לתת לזה זמן בלתי מוגבל כמה זמן יכול לקחת אישור של חברת ביטוח לאישור חלוקה בין הצדדים סדר גודל של זמן במידה ותהיה הסכמה

תגובה

15:35, 22 ביולי 2014

לא מבין מדוע עורך דין מטעמך לא נוכח בגישור, אלא אם הגישור הוא בין הנתבעים לבין עצמם. אין כללים מדוייקים להתארכות גישור. אם תהיה הגזמה תוכל תמיד לפנות לבית המשפט. אי אפשר לעמוד עם "סטופר" ולספור ימים. המתן חודשיים ואז תבדוק.

תגובה
  • 16:49, 22 ביולי 2014

הפגישה היא בין הנתבעים עצמם לכן עורך הדין מטעמי לא נוכח נוצרה פה שאלה של חלוקה ממועד ההודעה על הליכה לגישור עד שתהיה ישיבת גישור ראשונה יחלפו 5 חודשים רק לישבת גישור ראשונה כאשר המחלוקת היא רק על חלוקה האם יש שלב אחרי פגישה ראשונה שזה נהיה אינטנסבי המפגשים ? כמה סביר לחכות למחלוקת כזאת עד אשר כדאי לפנות לבית משפט בטענה שכבר זה מוגזם ויקציב לוח זמנים ברור ?

תגובה

12:33, 23 ביולי 2014

5 חודשי המתנה עד ישיבת גישור ראשונה זו גוזמא שאין כמותה. כל הליך הגישור נועד לחסוך מועדים שכן למגשרים יש יותר פנאי מאשר לשופטים והם גם מקבלים תשלום עבור הגישור. אם מועדי הגישור ממושכים יותר ממועדי המשפט לא צריך מגשרים וצריך לבקש ביטול הגישור או החלפת המגשר למגשר שיש לו זמן (לא חסרים כאלה). הפנייה לבית המשפט לביטול הליך הגישור במקרה שלך צריכה להיות מיידית.

תגובה
  • 13:59, 23 ביולי 2014

אז מדוע השופטת להערכתך לא העבירה ביקורת על כך שישיבת גישור ראשונה היא במועד מאוחר ממה שהם בהתחלה הודיעו שייקח חודשים לגישור עצמו ואז הם יוציאו עדכון משותף ? עו"ד מטעמי טען שכיוון שיש 3 צדדים בתיק וזה המועדים שהמגשר העביר זה המועד המשותף המוסכם לשלושתם לי זה היה נראה תמוה ונסיון למשיכת זמן נוסף כרגע לא קורה כלום עם התיק והישיבת גישור רק עוד חודשיים וחצי כאשר עברו כבר חודשיים וחצי מאז הודעתם על הליכה לגישור האם אני מסתכן פה בהפסד זמן להערכתך? אני לא יודע מה לעשות (עברה גם מעל שנה מאז הצעת הפשרה שבה הסכום הוסכם אבל לא החלוקה )

תגובה

08:37, 24 ביולי 2014

לא יודע מדוע השופטת לא העבירה ביקורת. גם אם יש 3 צדדים לא ייתכן לדחות לישיבת גישור ראשונה ל 5 חודשים . נניח שתהיה עוד ישיבה או שהישיבה תתבטל מסיבה כלשהיא ,האם ימתינו 5 חודשים לישיבה נוספת? הדרך הנאותה היא להתנגד להליך הגישור ולבקש לבטלו בטענה שמדובר בהליך לא יעיל ונוגד לחלוטין את הטעם היחיד לגישור, שהוא חסכון בזמן . מצד שני ,אם כבר חלפו חודשיים וחצי ועכשיו ממילא יש פגרה אולי כבר כבר עדיף להמתין לקיום אותה ישיבת גישור בשקט.

תגובה
  • 16:42, 27 ביולי 2014

אני ימתין בסבלנות השאלה האחרונה שנותרה לימקווה שתוכל לענות גם עליה האם להערכתך עו"ד פרויליך יש סיכוי שמדובר בתרגיל של משיכת זמן על מנת "לצבור" עוד ראיות כנגדי לשם ניהול ההוכחות בהמשך ושהצדדים בינהם מנסים להראות עניין בגישור אך בפועל חברות הביטוח לא באמת מעוניינות בו וידחו כל הצעה אבל העיקר להרוויח זמן של איסוף ראיות תחת הגישור שבאוויר על אף התשלום מצידם למגשר שהוא זניח בחלוקה בין 3 צדדים ?
    ב. אם סכום מוסכם והיתה הודעה לבית המשפט שהסכום מוסכם והגישור נועד לפתור החלוקה אז מה זה אומר שהסכום מוסכם שכל צד פנה למבטחו ואמר לו הסכום הכולל שהגענו במשא ומתן הוא X שקלים ו3 החברות אישרו אותו כסכום הכללי שנראה להם הולם מבחינת סגירת התיק אך לא הגיעו להחלטה על החלק מתוך הסכום שכל צד ישלם תוכל להסביר לי עניין זה כי סכום הפיצויים מוסכם כבר יותר מחצי שנה ? תודה ושבוע טוב

תגובה
  • 23:11, 28 ביולי 2014

???

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.