תביעה מסובכת - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • יוסי

נשלח ע"ייוסי 09:09, 30 ביוני 2015

לום רב לך אשמח אם תוכל תעזור לי מדובר בתאונת עבודה לפני כמה שנים לאחרונה השופט הציע הצעת פשרה ואני הסכמתי אבל הצד השני בקש שיגביל איתי על תביעות עתידיות נגד ביטוח לאומי כי יש לי 19 אחוז נכות הם מבקשים להגביל אותי 7 שנים עד שהתינוק נגדם תוסר . אני סיבתי להצעה היה לנו דיון אתמול והשופט אמר שזכות חברת הביטוח להגביל אותי כי יש לה חשד שאני רוצה לתבוע על החמרת מצב אז השופט אמר יש לי שתי אפשריות 1 לתבוע ביטוח לאומי היום על החמרת מצב ואם אני יקבל מעל 19 התיק נבלע כי הם מנכים 2 או להסכים לבקשה שלהם לא לתבוע עד סיום ההתישנות . אני אמרתי שלא מסכים והשופט בקש מה נתבעת להגיש חוות דעת אקטוארית השאלה מה צפוי בפסק דין ומה אתה ממליץ לי לעשות

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

14:11, 30 ביוני 2015

אין סיבה לתת לחברת הביטוח בהסכם הפשרה יתרון שלא היתה מקבלת בפסק הדין. לשופט אין סמכות להפחית לך שקל פיצוי מעבר לסכום מענק הנכות שקיבלת עבור 19% נכות, גם אם יש סיכון שתפנה בעתיד (גם לפני התיישנות בבקשה להחמרה). מצד שני אם הפשרה טובה והסיכוי להחמרה ממילא אינו גבוה או שניתן להמתין לו, אפשר להסכים לתנאי כזה שאולי אינו נכון משפטית אולם עשוי לקדם פשרה טובה ומהירה.

תגובה
  • 17:11, 30 ביוני 2015

השופט אמר אם אני לא יסכים לפשרה כאילו רמז להם שהם יכולים להגיש חוות דעת אקטוארית לא יודע למה ?? השאלה הסופית האם אם אני אלך עד תום פסק דין אני יקבל פיצוי ומסכים רק תגמולי הביטוח שקבלתי רק בעבר

תגובה
  • 11:25, 2 ביולי 2015

שלום לך וסליחה על כל השאלות היום השופט קבע התיק להוכחות וכתב " אני קובע התיק להוכות לאחק שניסיון לסיים את התיק בהסדר פשרה לפי הצעת בית משפט על פי תחשבי נזק לא צלחה בין השאר על רקע טענתה של נתבעת כי על התובע לפנות במסגרת חובות הקטנת הנזק למ"מל על מנת שתיבדק נכותו האמיתית לאור הפער שבין הנכות שנקבעה על יד המ"מל שהיא 19 אל מול הנכות שנקבעה על יד מומחה בית משפט 24
    מוצע על ידי לתובע לאור שהתיק יקבע בעוד חודשים רבים לפנות כבר כעת להחמרת מצב לביטוח לאומי ככל שהוא סבור שיש הצדקה לכך ןזאת על מנת שהנתון האמיתי המתיחס לתגמולי המ"מל יעמוד בפני בית משפט ולא יהיה צורך לטענות ניכויים רעייוניים על בסיס חוות דעת אקטוארית
    עורך דין אריאל אני מבקש את העזרה שלך מה אתה ממליץ לי לעשות כי אם אני מגיש החמרת מצב ואני אקבל יותר מ 19 התיק נבלע ולא יודע אם אני ממשיך עד הסוף מה יהיה הפסק דין אני מפחד שהשופט יסתמך על חוות דעת אקטוארית וינכה לי מהפיצוי שלי והתיק יבלע

תגובה

10:13, 8 ביולי 2015

כמו כן תפנה את השופט "המלןמד" לרע"א 863/93 התעשייה האוירית נ רחמים קמחי פ"ד מ"ז (4) 815 בעמ, 822 שם קובע בית המשפט העליון במפורש שאין לחייב נפגע לפנות בבקשה להחמרה אל המוסד .

תגובה

11:49, 3 ביולי 2015

לא ניתן "להכריח" אותך לבקש החמרה בביטוח הלאומי וזו גם לא אי הקטנת נזק. העובדה שמומחה מטעם מבית המשפט נתן נכות גבוהה יותר מועדת הביטוח הלאומי אינה אומרת שניתן לעשות "ניכוי רעיוני" ולהפחית מפיצוייך סכומים שלא קיבלת ולא תקבל רק מפני שלא פנית להחמרת מצב. זו דעתי המשפטית האישית אולם ברור שהשופט סבור אחרת . אם יפחית מפיצוייך תוכל לערער לבית המשפט המחוזי וסיכויי הערעור די טובים כי אין להפחתה כזאת כל תקדים משפטי שאני מכיר.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.