שכר טרחה ריאלי - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • מלי

נשלח ע"ימלי 06:56, 7 במאי 2012

בוקר טוב הייתי מבקשת לדעת מהו שכר הטרחה עבור חתימת יפוי כח בבית הלקוח (הורים מבוגרים), וטיפול בעבורם בהוצאת אישור עיריה לטאבו וזרוז עו"ד החברה המשכנת להעברת דירתם בטאבו. תודה. מ.מ.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

09:05, 7 במאי 2012

מלי שלום,

אין כלל אצבע לפיו קובעים מהו שכה"ט במקרה שהצגת (כמו גם במרבית המקרים). כל עו"ד גובה או דורש בהתאם לשיקולים רבים, כגון ניסיונו בתחום, הותק והמוניטין שצבר, מורכבות העניין וכדו'.

לכן החשיבות לסכם הדברים טרם תחילת הטיפול ולא לאחריו.

תגובה
  • 10:23, 7 במאי 2012

שוב בוקר טוב ותודה על התשובה המהירה.

בתחילת הטיפול לא דובר על סכום מסויים. הענין לא היה כל כך מורכב יותר טכני, והיה בביקור בבית הלקוחות לחתימה על יפוי כח. העו"ד הוא עו"ד די ותיק, אך הסכום שהוא מבקש ממני הוא מגוחך (180 ש"ח, לא טעות כתיב), ואני רוצה להיות הוגנת ולשלם סכום סביר על עבודה שבוצעה.

אודה לך מאוד אם תנקוב בסכום לפחות ממוצע כדאי שאוכל לשלם ולהרגיש שלמה עם הנושא.

תודה רבה רבה. מלי

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

14:28, 7 במאי 2012

מלי שלום,

אני נתקל לראשונה במצב בו עו"ד מבקש סכום מסוים, אומנם הלקוח מבקש לשלם יותר.

יחד עם זאת, וחרך הערכתי המלאה כלפייך, אין ביכולתי לנקוב בשכר עבור עורך דין אחר (בגין עבודה שבוצעה על ידו).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח