שכ"ט 25%+מע"מ - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • אלפרד יפתח

נשלח ע"יאלפרד יפתח 21:49, 16 בדצמבר 2012

שלום לאחר תאונת עבודה. במפגש ראשון עם עו"ד הוחתמתי על הסכם קצרצר על פיו שכ"ט יעמוד על 25%+מע"מ. במעמד זה לא נתתי דעתי וגם לא הוסברה לי המשמעות . כבר למחרת - פניתי ואמרתי שדרישתו מוגזמת, אך הוא לא הסכים לסגת. חלפה שנה ובימים אלה ועדה רפואית של מל"ל קבעה לי נכות יציבה 48%.אין לי טענות על עבודת העו"ד אבל צריך לומר: פרט להגשת התביעה הוא נכח בשתי ועדות וזה ה כ ל . עלי להודות שאני חש מרומה. מאד. שאלות: 1-האם נכון לדעתך- ביחס למקובל בשוק- ששכ"ט הנדרש אמנם גבוה ומוגזם? 2- האם לגיטימי לפנות לגוף כמו לשכת עורכי הדין להתערבותם לעשיית איזון ? תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

19:16, 17 בדצמבר 2012

קשה להתייחס לגופו של המקרה שלך, בהיעדר מידע רב.

יחד עם זאת 25% אינו בהכרח שיעור החורג ממתחם הסבירות. לגבי לשכת עורכי הדין - ניתן לפנות כמובן, העניין יועבר ככל הנראה לדיון בועדת שכ"ט אשר תכריע בפנייתך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח