פגישת ייעוץ ראשונה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • מיכל

נשלח ע"ימיכל 13:07, 18 במרץ 2013

הי. אני גרה בירושלים ועו״ד מפתח תקווה הגיע אלי לפגישת ייעוץ . לא סיכמנו כלום בטלפון מעבר לפגישה. ובסוף החלטתי לא להתקדם איתו, אלא עם עו״ד אחר שהיה יותר נראה מתאים לצרכים ולטיפול בתיק שלי. פתאום העו״ד הראשון שהגיע אלי דורש ממני 3,000 ₪ עבור בפגישת ייעוץ הראשונה שברור שאם הייתי יודעת שהיא תעלה לי כך לא הייתי מקיימת אותה. מה החוק אומר ? מה עלי לעשות?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

16:24, 19 במרץ 2013

שלום רב,

כשאין סיכום בנוגע לשכר הטרחה, הדין הוא כי עורך הדין זכאי לשכר ראוי בעבור הפעולות שביצע בפועל. השכר הראוי נקבע בכל מקרה ע"פ נסיבותיו.

מתוך התיאור העולה משאלתך, אכן עושה הרושם שמדובר בדרישה על הצד הגבוה, אולם הדברים נאמרים ללא הכרת מלוא הניסבות (לרבות תחום הייעוץ, זהות עורך הדין, נסיבות הנסיעה אלייך וכדו')

תגובה
  • 11:32, 20 במרץ 2013

זה אומר שגם אם לא סיכמנו כלום מראש הוא פתאום יכול להפציץ לי איזה מחיר שבא לו ?
    הרי אם הייתי יודעת מראש שהפגישה הזו תעלה לי כסף, לא הייתי מקיימת אותה. כי עו"ד אחרים שנפגשתי איתם בכלל לא לקחו לי כסף על פגישת יעוץ ראשונה למרות שלא התקדמתי איתם בסוף.
    לא חתמתי לו על שום מסמך.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

12:18, 24 במרץ 2013

שלום רב,

אין הדבר אומר שהוא יכול לדרוש כמה שהוא רוצה, אבל כשלא מסוכם שכר טרחה, הדין קובע שנותן השירות זכאי לשכר ראוי ע"פ נסיבות העניין. הכוונה בשכר ראוי אינה בהכרח השכר שמבקשים ממך לשלם.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח