האם העורכת דין שלי גובה ממני יותר מידי ? - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • מוטי

נשלח ע"ימוטי 15:23, 11 ביוני 2013

לפני שנתיים עברתי תאונת דרכים במסגרת העבודה , פניתי לעורכת דין כדי שתטפל לי בתביעה כנגד הביטוח לאומי וחברת הביטוח. הנזק שנגרם לי היו חבלות וכאבים באיזור הגב . מהביטוח לאומי קיבלתי דמי פגיעה עבור הימים שבהם הייתי בחופש מחלה ( בסביבות 2000 ש"ח ) , ונסיון של עורכת דין לאחוזי נכות בשבילי לא צלח , למרות שהלכתי ביחד איתה לועדה הרפואית. ההתנהלות כנגד חברת הביטוח נמתחה כמו מסטיק , לטענתה בגלל שהביטוח הלאומי עיכב מספר מסמכים , עד שלבסוף לפני שבוע לאחר ש"נידנדתי " לה , הבטיחה לי עורכת הדין שהיא מכינה כתב תביעה והולכת להגיש אותו . אתמול , כביכול לאחר שהיא הגישה את או רק כתבה אותו , התבשרתי על ידה שחברת הביטוח הציעה הצעה אטרקטיבית של 30000 ש"ח ושאבוא לחתום. התבשרתי שאני צריך לשלם לה 750ש"ח פלוס מע"מ עבור זה שהיא באה איתי לועדה הרפואית , ועוד 690 ש"ח עבור המכתב עבור בית המשפט , ועוד 13%בכללי על ה 30000. אני חושב שזה היה מיותר ללכת איתה לועדה , כי היו לי כבר פגיעות קודמות בגב , ולא היה נראה שחלה החמרה .לגבי ה 13 אחוז , אני חושב שאני צריך לשלם 11% כי התיק הגיע לפשרה אפילו לפני הגשת המכתב תביעה , אם לא בכלל אפילו אני צריך לשלם 8 %. לגבי המכתב שהיא כתבה , זה לא צריך להיות כלול בעמלה הכוללת של ה 13 או 11 או ה8 אחוז ? אני חושב שיש מצב גדול שעורכת הדין שלי פשוט עושקת אותי , ומגיע לה רק ה 11 או ה 8 אחוז , כי כל השאר פשוט צריך להיות כלול במחיר .ואני בכלל לא יודע , אם חברת הביטוח כבר הציעה את ההצעה עוד לפני שהיא כתבה את המכתב , והיא במהלך של סחיטה , הוסיפה עוד משהו לחשבון , מה שבכלל אני לא יודע אם המכתב הזה בכלל קיים , או שזה סתם המצאה שלה . לא חתמתי על הסכם שכר טירחה. היא פשוט קבעה שככה מגיע לה וזהו, בלי להגיד לי ,״זה מה שסיכמנו ״ . אני לא מבין הרי יש חוק שמורה שמותר לקחת 8 אחוז שכר טירחה על תביעות כאלה , ו 11 אם התיק נסגר בפשרה , ו 13 בפסק דין . עכשיו אי אפשר בכלל לדעת אם היא בכלל הגישה כתב תביעה או בכלל כתבה אותו , אז איך היא דורשת 13 אחוז ? שזה אמור להיות רק אחרי משפט . והאם באופן עקרוני שתי התוספות של ייצוג בוועדה הרפואית והכנת כתב התביעה לא אמורים להיות בשכר הטירחה ? כי לא ראיתי בחוק שיצא שרשום שמגיע לעורך דין 8 אחוז פלוס עמלה עבור ייצוג ועוד ועוד

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

13:59, 16 ביוני 2013

שלום רב,

נא ראה לפי ארכה של שאלתך והפרטים הרבים המונחים בה, שאין במסגרת מצומצמת זו כדי להשיב לך כדבעי.

אני ממליץ לגשת בעניין זה לייעוץ סדור.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח