שכר טירחה וטפול בפועל - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • דניאל

נשלח ע"ידניאל 09:22, 16 בספטמבר 2013

הגעתי לעו"ד לאחר תאונת דרכים/עבודה קשה ביותר, במצב נפשי ובריאותי קשה (יש לי את כל המסמכים להוכיח זאת), העורך דין הסביר לי את האופציה שלי לתבוע את הביטוח דרך בית משפט (משהוא שנקרא פלת"ד) בלבד. הסברתי לעו"ד שאני פעם ראשונה תובע, ואין לי מושג מה עושים וכמה משלמים לפי החוק, ובגלל מצבי הקשה האם אני יכול לסמוך עליו בעיניים עצומות כעורך דין שלי שיפעל לטובתי. לדברי העו"ד כמובן קבלתי תשובה חיובית והבטחות מפה לאוזן ומיד החתים אותי על טופס ארוך בכתב קטן שלא יכולתי בכלל לקרוא, שרשום בו בעט תאריך ושמי בלבד. את ההסכם לא קיבלתי למרות בקשות רבות שלי. לאחר תקופה ארוכה של סבל וחוסר טיפול בתיק שנגרמו לי, פניתי לעו"ד לדרוש קצת יותר יחס ובתמורה סילק אותי העו"ד מחדרו ושלח מכתב שהוא לא מטפל יותר בתיק שלי (בקיצור התפטר). רק אז כמובן קיבלתי גם את ההסכם שחתמתי עליו בלי לקרוא עם דרישה הזויה לשכר טירחה. האם עו"ד יכול לנצל בצורה כזאת לקוח במצב כזה ולדרוש שכר טרחה הזוי על דברים שהוא בכלל לא טיפל בהם, לא הסביר וכמובן לאחר שהוא מתפטר מהייצוג? ההאם הסכם הוא חד צדדי בגלל שהוא עורך דין ? האמת שאין לי כבר יותר אמונה במערכת המשפט , נראה לי הזוי שאני זה שנפגעתי בצורה קשה ביותר (82% נכות לצמיתות), ואני מאז רק משלם לעורכי דין כספים רבים כשאני עוד לא קבלתי כלום.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

13:27, 23 בספטמבר 2013

שלום רב,

צר לי על תחושותיך ומצבך, ואני כמובן מאחל לך רק טוב ובריאות.

יחד עם זאת, על מנת לתת תשובה אחראית לשאלתך יש לבחון היטב את הסכם שכה"ט עליו חתמת, לבחון מה כן ביצע בפועל עורך דינך, וכן להבין טוב יותר את נסיבות חתימת ההסכם, אשר יכולות להוות לכשכעצמן עילה לביטול הסכם (אם כי באופן ככלי הסיכוי לכך אינו גבוה).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח