שכר טרחה בביטול תיק - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • ישראל

נשלח ע"יישראל 15:35, 29 באוקטובר 2013

פניתי לעורך דין על מנת שייצג אותי בתיק גרושין מול אשתי. חתמתי על הסכם שכר טרחה מאוד גבוה והיה בו סעיף שאם אני מבטל את התיק אאלץ לשלם 35000 ש"ח. כעבור מספר ימים חזרתי בי מהרצון להתגרש ואני ואשתי מעוניינים להמשיך לחיות ביחד. הודעתי זאת לעורך הדין והלה הודיעני שעלי לשלם את 35000 השקלים. האם זה מוצדק לדרוש סכום כל כך גבוה כאשר בפועל הפעולה היחידה שעורך הדין עשה היא מכתב לבית הדין. האם ההסכם שנחתם ביני לבין עורך הדין הוא חוקי. האם זה אתי שעורכי דין יגבו סכום כל כך מופרז כשהלקוח מבטל את העסקה. אצל שום בעל מקצוע שאני מכיר לא מקובל לדרוש סכומי עתק על ביטול עסקה אם לא היתה הוצאה לבעל המקצוע. בהנחה שעורך הדין עבד שעות ספורות על התיק שלי עד שהודעתי לו שאני רוצה לבטלו. האם הוא זכאי לסכום הנ"ל. ראיתי שנשאלת שאלות דומות ובדרך כלל תשובתך היתה צריך לברר על מה חתמתם וכו'. לכן פרטתי כאן שחתמתי על סעיף כזה אך לא עלה בדעתי שהוא תקף גם לאחר כמה ימים מבלי שעורך הדין ישב על התיק יותר משעות ספורות. אודה לתשובתך בענין

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

18:00, 31 באוקטובר 2013

שלום רב,

אתה מניח סיפור מורכב ושאלות רבות מכדי שניתן יהיה להשיב כראוי במסגרת מצומצמת זו.

לצערי אין קיצורי דרך, יש לבחון את לשון ההסכם, כמו גם העבודה שביצע עורך הדין בפועל, ורק אז ניתן יהיה לתת לך ייעוץ ענייני וראוי לסוגיה העומדת בפניך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח