זכויות לקוח - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • נתי

נשלח ע"ינתי 12:16, 25 במאי 2014

שתי שאלות חשובות עבורי אודה לך על תשובה 1. לפני כ 8 שנים ניהלתי בהוצאה לפועל מזונות תיק דרך עורך דין מסיוע משפטי מבחינת בית המשפט הוא רשום ביפוי כוח המייצג מבחינת בית המשפט. בשלושה חודשים האחרונים הגיש הצד החייב בקשה למחיקת החוב וכן ביטול עיכוב יציאה מהארץ. עורך הדין שייצג אותי בעבר קיבל לידיו את הבקשה והודיע לי עליה שהיה מאוחר מדי ונקבעה החלטה למחוק את התביעה וכן את צו עיכוב היציאה מהארץ. מה אוכל לעשות נגד עורך הדין שנהג ברשלנות? 2. שאלה נוספת - התנהלה תביעה לפני כ 8 שנים בבית המשפט לענייני משפחה. לצורך כך שילמתי לעורכת דין פרטית שתייצג אותי בתביעת המזונות היא עשתה כמה פעולות. כיום כשהאב חזר לארץ לאחר 8 שנים הוא תובע אותי על הסדרי ראיה. שאלתי היא האם היא מחוייבת לייצג אותי בתיק לענייני משפחה ללא תשלום שכר טרחה נוסף? תודה תודה על התשובות

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

16:57, 28 במאי 2014

שלום רב,

אתחיל בשאלתך השנייה - דומה שעורכת הדין מלפני 8 שנים אינה מחויבת לייצגך גם כיום (המדובר בהליך נפרד ובפרק זמן מהותי שחלף), אלא באם חתמתם על הסכם שכ"ט שאומר אחרת (ואני מוצא שהסבירות לכך נמוכה).

לגבי שאלתך הראשונה, יש לקבל ייעוץ פרטני ומלא לגבי האפיקים האפשריים בתביעת רשלנות או פבנייה בתלונה ללשכה, כאשר אין בדבריי אלו כדי לקבוע שאכן היתה רשלנות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח