שכר טרחה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • אנה רודוי

נשלח ע"יאנה רודוי 22:49, 22 ביוני 2014

הגשתי תביעה ברשלנות הרפואית נגד חברת הביטוח וקופת החולים. חתמתי הסכם עם עורך דין . הסכם מתייחס לשכר טרחה במידה ופשרה כי 17.5% ובמידה וזיכוי -20%. בהסכם אין התייחסות לערעור או תהליכם האחרים. בית משפת המחוזי זיכה אותי בסכום מסוים וקבע שכר טרחה 20% הגשתי ערעור לבית משפט העליון.אורך דין לא הודיע לי שתנאי ההסכם אמורים להשתנות. בית משפת העליון זיכה אותי והחזיר את התיק לבית משפט המחוזי אך בלי להגיע לדיון חתמנו על הסכם הפשרה. עכשיו עורך דין מבקש שכר טרחה 25% בגלל הדיון בבית משפט העליון. כמה באמת אני צריך לשלם לעורך דין: 17.5% כי הגענו לפשרה ; 20% ? או 25% לפי בקשתו?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

15:44, 26 ביוני 2014

שלום רב,

קשה מאוד להשיב רק על סמך הנתונים שהנחת, אולם אין ספק שההליך בביהמ"ש העליון הינו הליך נפרד ונוסף,המזכה את עורך הדין בשכר נוסף (אלא באם נקבע אחרת בהסכם שכה"ט ביניכם).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח