שכר טרחה במקרה של שלום בית - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • אייל

נשלח ע"יאייל 09:54, 13 במאי 2015

שלום רב , ברוצני לדעת מה הנוהל במקרה ופתחתי הליכים משפטיים סיכמתי עם עורך דין על סכום כולל לטיפול לא כולל אגרות ופתיחת תיקים , בסכום של כ 80 אל"ש אותו קיבל תשלום אחד בהתחלה, לא זוכר שהחתים אותי על הסכם שכ"ט. לאחר כשבועיים אשתי בקשה ממני לנסות שוב, ולבטל את התביעות , חזרתי הביתה לאשתי וביקשתי מעורך הדין לבטל את התביעות. עורך הדין לא הסכים להחזיר חלק יחסי מהסכום אותו שילמתי. כיוון שגם ככה הייתי מרוט מהתקופה לא רבתי איתו על כך . לאחר חודש היחסים ביני לבין אשתי עלו על שרטון והחלטנו לפרק סופית , ניגשתי לעורך דיני וןביקשתי לפתוח מחדש את התביעות . עורך הדין אמר לי שיש צורך בסיכום שכ"ט מחודש שכן כל ההסכם הקודם מבוטל אבל שיבוא לקראתי בסכום - נורא כעסתי הרגשתי מרומה אבל כל עורך דין אחר היה לוקח לי סכום מטרוף אחר כיוון שכבר לא היה לי וגם כך כל התשלומים היו מהלוואות ויתרתי ושילמתי לו עוד כ 40 אל"ש, עבור חידוש הטיפול וחתמתי על הסכם שכ"ט. בסופו של דבר הגענו להסכם פשרה והתגרשנו רציתי לדעת האם יש לי קייס לתבוע חלק משכר הטרחה ששלמתי ? האם עורך הדין התנהג ביושרה מקצועית במקרה שלי ואם לא מה אני יכול לעשות ? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

אור גל-און, עו"ד,מנהל הפורום

15:15, 18 במאי 2015

שלום רב,

אין די הנתונים לענות של השאלות שהצבת, שהינן בנושאים הרגישים ביותר ביחסי עו"ד לקוח. כמו גם שיש לבחון את הסכם שכה"ט עליו כן חתמת לבסוף.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח