משך הזמן לעתירה מינהלית - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 10:21, 25 בדצמבר 2013

שכני בנו בניה לא חוקית ישנו צוו הריסה של בית משפט על המבנה לפי ידיעתי ... הערייה מסרבת להעביר לי מסמכים על כך וכמו שהבתי בפורום הם לא חייבית לתת לי אבל ידוע לי שיש צוו הריסה וצוו בית המשפט איננו נאכף על ידי הרשת העירונית וכל הזמן הרשות סוחבת אותי ואומרת לי זה יטופל זה יטופל העניין בחקירה האם יש הגבת זמן להגשת העתירה או אני יכול להגיש עתירה כנגד הרשות ... אם כן כנגד מי ברשות אני אמור להגיש הבנתי שאם אני מפסיד אני יכול להיות שאצטרך לשלם הוצאות משפט ואם אני זוכה אני אמור לקבל הוצאות משפט? ואני משפחה מעטות יכולת האם יש עמלה על כך? ואיך אני יכול להגיש כזאת עתירה אם אין לי כסף לערך דין או אני חייב עורך דין

השב
  • lawyer picture placeholder

עופר,מנהל הפורום

08:31, 26 בדצמבר 2013

אם יש צו הריסה עקב כתב אישום על הועדה מקומית לבצעו, אלא אם רשום בצו אחרת.
    תלוי במקרה, . יש לפנות לבית המפט או למבקר המדינה. כאמור כל זה תלוי בנסיבות
    בברכה
    עו"ד עופר יהלום
    yahalom@lawyer.com

תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.