תביעת מוסד לימודים - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 23:59, 6 בפברואר 2014

שלום רב, אני סטודנט שנה א'. לפני שבוע היה לי מבחן, אשר במהלכו התקיימו אי סדרים רבים. לדוגמא אני מאובחן כבעל לקויות למידה ועל כן מגיע לי תוספת זמן של חצי שעה. במקום זאת קיבלתי רק רבע שעה. כמו כן היו אי סדרים נוספים שלא אפרט. כמובן שהדבר פגע לי בציון. השאלה שלי היא האם ניתן להגיש תביעה/עתירה נגד מוסד הלימודים בבית דין מנהלי? האם ישנה אפשרות כלשהיא לפנות לגוף שיפוטי או מאין שיפוטי כדי להתלונן על העוולה שנעשתה לי? פנייה ב"צינורות" המקובלים לא הניבה דבר ומהמוסד הלימודים נמסר לי כי אין מה לעשות בנדון. אודה מאוד על תשובתכם. בברכה, אבי:

השב
  • lawyer picture placeholder

עופר,מנהל הפורום

10:51, 7 בפברואר 2014

אני מניח שמיצית את אפשרויות הפנייה במוסד עצמו; אם זה מוסד ממלכתי, יתכן שיש לפנות קודם למשרד החינוך.
    על כל פנים, נראה לי שהערכאה המתאימה היא בית המפט המחוזי.
    בברכה
    עופר יהלום, עו"ד

תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.