פגיעה בחופש העיסוק - נזק ממוני . - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
  • טליה

נשלח ע"יטליה 00:03, 18 באפריל 2014

שלום , אני מלמדת 15 שנה קורסי חשבי שכר הקורס (קורס מורכב ממיסוי יחיד , דיני ביטוח לאומי ודיני עבדה )הוא קורס כפול המפוקח מטעם משרד הכלכלה ומטעם לשכת רו"ח כאשר בסיומו ניתנים 2 תעודות למסיימים מטעם לשכת רו"ח אני מאושרת ללמד את הקורס ומטעם משרד הכלכלה הייתי מאושר ללמד עד שנה שעברה , לטענתם הם נתנו אישורים שגויים / בטעות ללמד (במשך 15 שנה משרת הכלכלה נתן לי אישורים כל שנה - שנתיים ) לאחר פנייתי אליהם והם נתנו את האפשרות להוציא רישיון בראיית חשבון ובעריכת דין תוך תקופה של 6 שנים (כולל סטאז ) כדי ללמד את הקורס , אם הוכיח שאני לומדת זאת כל שנה הם יאשרו לי ללמד ב 6 שנים האלה , כרגע אני באמצע לימודי תואר שני במנהל עסקים (תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה ) ולא יכולה לשנות מהיום להיום את כל חיי , מהחלטה הזאת אני נפגעתי בהשתכרותי (מטעם לשכת רו"ח אני מאושרת ) רציתי לברר בקשר לסיכויים שלי לפנות לבג"ץ או לבית משפט שיחזיר אותי לעבודה (פגיעה בחופש העיסוק ) יפצה אותי עבור הנזק שנגרם לי מההחלטה הזאת תודה

השב
  • lawyer picture placeholder

עופר,מנהל הפורום

10:01, 18 באפריל 2014

אני מציע שתפני את השאלה לפורום דיני עבודה
    בברכה
    עופר

תגובה
  • 15:23, 18 באפריל 2014

זה לא קשור לדיני עבודה היות ומשרד הכלכלה לא המעסיקים שלי ..

תגובה
  • lawyer picture placeholder

עופר,מנהל הפורום

08:43, 20 באפריל 2014

נראה שהשינו יבאישור שניתץן לך הוא לא רטרואקטיבי ולכן על פניו לא פסול
    צריך לבדוק מה עם אישורים דומים שניתנו לאחרים
    בברכה, עופר

תגובה
  • 20:05, 22 באפריל 2014

בכל הארץ ניתנו אישורים דומים

תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.