לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מיכאל

עיתור לבגץ

שלום...יש לי עתירה שאני מאוד מעוניין להוציא לפועל, אך אין לי כסף לשכור עורך דין (אלא אם הוא יקח את זה על עצמו בחינם, מה שאני בספק) ואני אפילו לא בטוח שזה נכלל כעתירה רלוונטית לגוף הזה, אבל אני מנסה את מזלי, אין מה להפסיד...מקווה לראש פתוח כי זה באמת דבר מאוד חשוב מבחינת המדינה, ואם אתם המקום שקובע ונותן לאזרחים לפנות אליו בבקשות מהסוג הזה, אתם המוצא האחרון... יש לי שאלה, מקווה לקבל החזר תשובה גם אם היא שלילית. אני חייל חובה כרגע, לא עושה משהו חשוב הייתי רוצה לשאול אם חייל רשאי להגיש עתירה לבג''ץ? אספר רקע קטן בנוגע למקרה: אני אתאיסט, לא מאמין באלוהים, ובטוח ב90% לאור המצב לאחרונה, שאפשר לשנות אותו, ואני סבור בכך שהדת קשורה למצב בישראל כרגע לפחות יותר מ50%, כמובן שהפוליטיקה נלווית אבל הכל התחיל מרקע דתי, רקע ערך: הריבים בירושלים (עיר קדושה) ובהר הבית בפרט. הייתי רוצה באמת שהאתאיזם יראה את עצמו בישראל יותר, ושאנשים יבינו שזה באמת מה שיכול להציל את המצב. כמובן שאף אחד לא נותן לזה יד או דחיפה, פוליטיקאים לא נמנים עם השקפות לא דתיות, ואנחנו נותנים לדת להשתלט על הכל, ואז מתפלאים שאנחנו מקבלים על הראש, אני יכול להסביר יותר לעומק למה זה באמת יכול להיות משהו מאוד חשוב למצב הביטחוני שלנו ולמה הדת היא מאוד עיקרית במצב הרע שלנו כרגע. דוגמה קטנה אחת תהיה הריבים על הר הבית, ברגע שלא נראה טעם להתפלל ולהאמין בישות בלתי נראית, לא נחשוב שיש מקומות קדושים ומהוללים שמצריכים אותנו לריב עליהם ולהתפלל 3 פעמים ביום, וכמובן שאם הדת היהודית תקרוס אז על אחת כמה וכמה דת שמבוססת עליה כמו איסלאם...רק האטומים ביותר ימשיכו בשלהם. באמת זה ניתן לשינוי, ולא כי זה כמו מפלט מהמצב, אלא כי זו האמת, ועל הדרך היא תביא תשפר את המצב...אני יודע שזה נשמע הזוי, אבל לאף אחד אין אומץ לעשות עם זה משהו באופן רציני...כמובן שאני לא מצפה לתשובה חיובית, אבל עדיין אשמח לתגובה מסוימת במידה וקראתם הכל...אבקש רק שלא תפסלו את הבקשה רק בגלל שחס וחלילה מי שקרא את הבקשה יהיה בן אדם דתי ומאמין הדוק שלא מתאים לו הצעה כה פרובוקטיבית ווכופרת, הנקודה פה הרבה יותר חשובה, אני לא שואף לפגוע באף אחד ובאמת לא אכפת לי שאנשים יחיו כדתיים, אבל לאור המצב, זה באמת דורש שינוי והתערבות מסוימת...ואין על מי לסמוך

עופר

כל אחד יכול לעתור לבג"ץ, אבל השאלה שלך לא שייכת למערכת המשפט. אני מציע לך לפרסם מאמר ברשת בברכה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בג"צ ומנהלי