הגרוש גורם לסכסוכים עם הילדים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
  • חגית

נשלח ע"יחגית 12:04, 6 במאי 2012

שלום בכל פעם שבעלי לוקח את הילדים אליו הוא מותח עליי ביקורת באוזני הילדים, מספר להם שהמצב שבו אנחנו נמצאים קרה בגללי וכו'. כשהם חוזרים הביתה יש לי רק ריבים איתם הוא מסכסך בינינו. אמרו לי שבגלל שהוא לא נוקט באלימות אין מה לעשות וניסיתי לדבר איתו ולבקש ממנו שיפסיק אבל הוא לא מפסיק מה אני יכולה לעשות הוא יהרוס את הקשר שלי עם הילדים שלי?

השב
  • 22:29, 6 במאי 2012

שלום חגית,
    קודם כל תקבלי החלטה שמה שהגרוש אומר עליך לא פוגע בך יותר, אם תצליחי לנטרל את העניין את תגלי עד מהרה שהגרוש מפסיק להאשים ולהסית נגדך.
    כאשר ילדיך שבים מהמפגשים עם האב, חבקי ונשקי אותם קבלי אותם בחיוך ובשמחה ואמרי להם כמה ציפית לשובם, ושאת בטוחה שהם נהנו אצל האב וכמה חשוב הקשר עם האב, אמרי על האב רק דברים טובים, במידה והילדים ינסו לקנטר אותך, להאשים וליצור מריבה, פשוט חזרי על המנטרה הבסיסית אני ואבא החלטנו להיפרד, לאדם קיימת זכות הבחירה להחליט אם להישאר נשוי או להיפרד וזה ממש לא משנה מדוע התגרשנו, שנינו אוהבים אתכם וחשוב לשנינו שתהיו מאושרים, אם הילדים ממשיכים פשוט לא להיגרר לחילופי דברים אין סופיים, תשדרי שאת נחושה והחלטית וזה יעבוד, לא להישבר הילדים לא יוותרו עליך, תצרי מחשבות חיוביות והכל יסתדר.
    בהצלחה,

תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.