גיליתי שיש לי ילדה ! - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
  • א.א

נשלח ע"יא.א 07:51, 21 בדצמבר 2012

גיליתי שיש לי ילדה מקסימה והיא בת ארבע.עוד לא פגשתי את הילדה וטרם הוכח שהיא באמת שלי,כלומר עוד לא עשיתי בדיקת אבהות.ככל הנראה היא באמת שלי מהסתכלות על התמונות,אך הוודאות היא לא מושלמת כל עוד לא ראיתי את תוצאות הבדיקה ולו רק בשביל השקט הנפשי .האם אתם ממליצים לעשות את הבדיקה? מה המשמעויות שלה? במצבי הכלכלי והמקום שלי בחיים כרגע :עסק שנסגר,חובות,אבטלה וחוסר בטחון כלכלי אני עלול למצוא את עצמי במקום בעייתי .אני לא מעוניין להתנער מאחריות אני כן רוצה להיות חלק מחיי הילדה אך מפחד לעשות טעויות.אשמח לשמוע מחברי הפורום שיש הם ניסיון בעניין.האמא של הילדה אינה דורשת וגם לא דרשה מימני תשלומי מזונות או כל סיוע כספי .היא רוצה בטובת הילדה -שיהיה לה אבא לפי טענתה ואני מאמין לה.אני רוצה לראות את הילדה .לעשות זאת אך ורק אחרי בדיקת אבהות? אך מספרים לילדה ? האם בהתחלה לא מספרים לה שאני האבא ? בקיצור ,אשמח ללמוד מנסיונם של אנשים שמבינים,שחוו,ששמעו...תודה ושבת שלום! א.א

השב
  • 12:32, 10 בפברואר 2013

א.א. שלום רב,

אנסה לענות על מכלול שאלותיךך ולמצער לאלו הדרושות התייחסות בראייה משפטית.
    אשר לנושא תיבעת האבהות, הואיל והקטינה היא בת 4 , הרי כי מתחייב לפנות לבית המשפט הגם בהסכמת שניכם, יש לפנות לבית המשפט לתביעה להכרה באבהות ושינוי שם.
    ההשלכות המשפטיות לכך, כי הקטינה יכולה בכל שלב כל עוד היא קטינה לתבוע אותך בתביעה למזונותיה.
    אין לכך רלוונטיות כי האם לא מבקשת לעשות כן.
    מזונותיה של הקטינה הם לא חלק מהסכמותיכם.

אתה מוזמן לפנות למשרדנו לשיחת ייעוץ פרטנית בנושא ללא כל תהחייבות.

בברכה,
    תמר בן אלי, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.