פריצה לבית הסבתא - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
  • פיני עזרן

נשלח ע"יפיני עזרן 03:48, 10 באוגוסט 2012

השאלה שלי אלייך ככה: פרצתי בעבר לסבתא שלי וגנבתי את התכשיטים שלה היא גילתה ולא רצתה להגיש תלונה על זה האם זה נקרא פריצה לכל דבר עד כמה חמור בית המשפט רואה את זה מבחינת עונש וכ"ד... תודה

השב
  • 09:44, 10 באוגוסט 2012

פיני שלום,
    אם יוגש נגדך כתב אישום, במידה שאין לך עבר פלילי או במידה שכתב האישום יוגש לבית המשפט לנוער-רוב הסיכויים שהתיק הזה יסתיים ללא הרשעה (כפוף לשיתוף פעולה שלך בטיפול עם קצינת המבחן). זה אומר שלא תלך לכלא וגם לא יוטלו עליך עבודות שירות ושפסק הדין יימחק מהרישום הפלילי שלך לאחר 5 שנים מסיום ההליך. במקרה הגרוע יותר, זה יסתיים במאסר על תנאי ובהרשעה (שתישאר לך ברישום הפלילי במשך 17 שנה).
    אלא אם כן יש לך עבר מכביד בתחום עבירות הרכוש (מה שלא נראה לי), שאז זה עלול להסתיים בעבודות שירות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?