פקיעה של מעצר בית לקטין - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
  • חן

    נשלח ע"יחן 16:01, 19 באוגוסט 2012

    אני קטינה ויושבת במעצר בית מעל שנה כשההקלות שלי הם ליווי עם אח/הורה מבוגר ושהייה במקום לימודים [כולל פנימיה חצי מהשבוע] השאלה היא האם למרות ההקלות שניתנו לי המעצר בית פוקע כעבור 9 חודשים [לפי החוק לקטינים]? והאם אני מחוייבת להגיש בקשה לסיום המעצר בית או שהוא יפקע באופן אוטומטי ללא כל צורך בהשתדלות מצידי.

    השב
  • 17:16, 19 באוגוסט 2012

    חן שלום,
    אכן, מעצר בית של קטין פוקע לאחר 9 חודשים. זאת, אלא אם האריך אותו ביהמ״ש (הארכה של 90 יום בכל פעם). זאת, לפי סעיף 10יד(א) לחוק הנוער (שפיטע, ענישה ודרכי טיפול), תשל״א-1971.
    לא הייתי יוזם דבר. אם יעברו 9 חודשים מיום הטלת מעצר הבית ולא תוגש בקשה להארכה-מעצר הבית פוקע מאליו וניתן להתעלם ממנו כלא היה.
    עם זאת, זו דעתי ומומלץ שתתייעצי על כך עם עוה״ד המטפל בעניינך.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?