מעצר בית עד תום ההליכים - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
  • דוד

נשלח ע"ידוד 20:17, 29 בנובמבר 2012

שלום ! אני במעצר בית עד תום ההליכים כבר 9 וחצי חודשיים. יש לי שתיי תיקים לא חמורים ונתנו לי הקלות השאלה היא שמעצר בית עד תום ההליכים הוא אמור להיות 9 חודשיים שאלתי את העורך שלי והוא אמר שרק מי שעצור בבית הסוהר האם זה נכון?

השב
  • 10:12, 30 בנובמבר 2012

דוד שלום,
    מעצר בית (לבגירים) לא מוגבל בזמן.
    עם זאת, מדי מס׳ חודשים, ניתן להגיש בקשה לעיון חוזר (בשל חלוף הזמן והמסוכנות שפחתה עקב אי ביצוע עבירות נוספות) ולבקש הקלות במעצר הבית-עד להשארתו בשעות הלילה בלבד (ואפילו ביטולו לחלוטין, בד״כ כפוף להמלצה של קצינת המבחן המטפלת).

תגובה
  • 11:03, 30 בנובמבר 2012

אבל אני קטין

תגובה
  • 17:29, 30 בנובמבר 2012

מכיוון שאתה קטין התשובה משתנה מעט.
    לאחר 9 חודשים-מעצר הבית מסתיים, אלא אם ביהמ״ש מאשר, בכל 3 חודשים, הארכה שלו.

תגובה
  • 00:10, 1 בדצמבר 2012

איזה בית משפט צריך להעריך העליון או השלום

תגובה
  • 08:49, 2 בדצמבר 2012

הגורם המאריך הוא ביהמ"ש אשר החליט על מעצר הבית.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?