נחקרתי לפני שדיברתי עם עורך דין - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
  • אופיר

נשלח ע"יאופיר 13:00, 5 בפברואר 2014

שלום שוטרים התחילו לחקור אותי כחשוד בלי שנתנו לי את האופציה לדבר עם עורך דין. כשאמרתי להם שאסור להם לעשות את זה ואני רשאי לדבר קודם כל עם עורך דין הם אמרו שאני לא בחקירה אלא הם רק עושים בירור. הם היו שני שוטרים צעירים. האם בירור הוא לא חקירה? האם לפני בירור כמו לפני חקירה אני לא רשאי לדבר קודם עם עו"ד?

השב
  • 13:18, 5 בפברואר 2014

אופיר שלום,
    מדובר בתשאול הנחשב לחלק מהחקירה המשטרתית.
    זהו ניסיון של השוטרים להוציא מהחשוד הודייה. במידה שיודה בפניהם-יירשם על ידם, לאחר מכן, מזכר, אשר עלול להביא להרשעה (בתוספת ראיות נוספות).
    גם אם אין חובה, בשלב זה, להסביר לחשוד את
    זכויותיו (הימנעות מהפללה עצמית והתייעצות) הרי שיש חובה לחתן לחשוד להתייעץ עם סנגור.
    במידה שהייתה הודייה בע״פ בשלב התשאול והוגש כתב אישום-ניתן לבקש שלא לקבל הודייה זאת על רקע פגיעה בזכות ההתייעצות.
    בכל מקרה, אין צורך לשתף פעולה בשלב התשאול ולהשיב לשאלות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?