תושבת קבע על סמך נישואים,עזיבת התהליך ותוצאות - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
  • טל

נשלח ע"יטל 11:51, 19 במרץ 2012

שלום, לפני כ6 שנים נישאתי לאזרח אמריקאי בארה"ב.עברנו את הראיון הראשוני וקיבלתי permenante resdient card לשנתיים.הקשר ביננו כלל קשיים רבים,בעקבותם נפרדנו (לא באופן בירוקרטי)ומעולם לא יצרתי קשר עם משרד ההגירה לאחר זאת.בהתאם,לא הגענו לראיון הארכת התושבות וקבלת הגרין קארד הקבוע,כרטיסי פג תוקף והמשכתי בחיי שם.השנה,שבתי לישראל,ואני מעוניינת להסדיר 2 ענינים- רשמית אנו עדיין נשואים וברצוני להתגרש,בהליך הכי קל ופשוט(יש שיתוף פעולה מצידו),שנית יש להסדיר את מעמד ההגירה שלי- לאחר שזנחתי את הליך ההגירה נערך לי משפט בו הוחלט על גרושי מארהב,ללא ידיעתי.כשנה אחר כך,מכשנודע לי,עזבתי.מה עצתך? לאן לפנות בענינים אלו?

השב
  • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

12:00, 19 במרץ 2012

שלום טל,
    לעניין הסדרת הגירושין, עלייך לפנות בישראל למשרד עורכי דין, כדוגמאת משרדי, המתמחה בדיני המשפחה והמעמד האישי בארה"ב, או שבן זוגך בארה"ב יפנה לעו"ד מקומי בארה"ב, בנדון.
    לעניין הסדרת נושא מעמד ההגירה שלך, עלייך לפנות למשרד עורכי דין ישראלי המתמחה בדיני ההגירה של ארה"ב.
    בהצלחה,
    דפנה זיס, עו"ד , מנהלת הפורום

תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.