רוצה לחזור לארץ עם הבת - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
  • נורית

נשלח ע"ינורית 10:50, 6 בינואר 2014

הבת שלי נולדה בארה"ב אביה הוא אזרח אמריקאי יהודי לא ישראלי ואני ישראלית שחיה בארה"ב 12 שנה. אני ובעלי פרודים ואני רוצה לחזור לארץ. האם בעלי יכול לחייב אותי להישאר בארה"ב בגלל שלבתי יש אזרחות אמריקאית ?

השב
  • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

12:28, 6 בינואר 2014

שלום נורית,
    בעלך יכל לנסות למנוע ממך לחזור ולהתגורר בישראל עם הבת אבל לא משום שיש לה אזרחות אמריקאית אלא משום שעל פי מה שאת מספרת מרכז חייה של הבת הוא בארה"ב.
    יש לך בעצם שלוש אפשרויות:
    1. להגיע איתו להסכמות בנוגע לחזרתך לישראל ביחד עם הבת והסדרת ענייני המשמורת והסדרי הראייה שלו עם הבת במסגרת הליכי הפירוד/גירושין שלכם.
    2.

תגובה
  • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

12:32, 6 בינואר 2014

2. להגיש תביעה ל - Relocation בארה"ב בבקשה שבית המשפט שם יתיר לך להעביר את מרכז מגוריה של הבת לישראל.
    3. להציב עובדות בשטח ולבוא עם הבת לישראל אך בכך את מסתכנת בכך שהאב יפתח נגדך בהליכים להחזרת ילדה חטופה על פי אמנת האג.

לכל אפשרות יש את היתרונות והחסרונות שלה ולכל אפשרות יש לבנות אסטרטגיה אחרת.
    בברכה ובהצלחה,
    דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.