גירושין מאזרח אמריקאי - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • יונית

  נשלח ע"ייונית 23:56, 15 ביוני 2014

  דפנה שלום, אני מעוניינת להתגרש מבעלי, הוא ישראלי אמריקאי, התחתנו בוגאס לפני כשלוש שנים. הוא חזר לארץ ולא ראיתי אותו מאז. אני מעדיפה ליצור איתו קשר ולקדם ביחד תהליכי גירושין (אין ילדים או רכוש) במידה והוא לא משתף פעולה יש אפשרות להתקתדם לבד? אם הוא כן משתף פעולה מה הצעדים שצריך לנקוט בהם על מנת להתגרש. תודה מראש על התגובה. יונית

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  10:39, 16 ביוני 2014

  שלום יונית,
  יש מספר דרכים בהן ניתן לבצע את הגירושין בינכם גם אם הוא לא משתף פעולה. לכל דרך יש את היתרונות והחסרונות שלה. בעיקרון, בהנחה ששניכם יהודים ומתגוררים דרך קבע בישראל כיום, ניתן לבצע את הגירושין בישראל. כדי לבצע את הגירושין באחת ממדינות ארה"ב אחד מכם חייב להצהיר שהוא מתגורר דרך קבע ומזה כחצי שנה עד שנתיים במדינה בה ברצונכם לבצע את הגירושין בארה"ב (כדי להקנות סמכות לאותו בית משפט באותה מדינה בה ברצונכם לבצע את הגירושין בארה"ב).
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.