לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אור

נישואין בארה״ב וביטולם עם אזרח אמריקאי-ישראלי ללא גירושין

דפנה שלום, לפני כשלוש שנים התחתנתי עם אזרח אמריקאי-ישראלי במדינת וירג'יניה בארה״ב. כשחתמנו על טופס הנישואין היה סעיף ובו נשאל כל אחד מאיתנו אם היינו נשואים בעבר או אנחנו נשואים בהווה למישהו. אני מעולם לא נישאתי אך בן זוגי לשעבר היה נשוי ומסתבר שבזמן שנישאנו בארה״ב הוא עדיין היה נשוי בישראל למי שהיום גרושתו. בעצם הוא שיקר תחת שבועה. השאלה הראשונה שלי היא: האם הנישואין בכלל תקפים? הם יש דרך לטעון לביטולים על סמך המידע הזה ומה העונש הקבוע בחוק למי שעשה דבר כזה? אנחנו כבר לא יחד כמו שהבנת והוא מספר לי כל הזמן שפנה לעו״ד על מנת להתגרש אבל אני שומעת את התקליט הזה כבר מעל שנה ושום דבר לא קורה... כל המסמכים נמצאים אצלו ולי אין שליטה על כלום, מכיוון שהוא האזרח האמריקאי ואני לא נחשבת לטענתו. אני גם מפחדת שהוא יוכל לשים יד על הרכוש שלי כי אנחנו בעצם נשואים או שלא?( אני מבולבלת לגבי זה).. . האם העובדה שלא נרשמנו במשרד הפנים או ברבנות אומרת שאני אחשב כגרושה לאחר שהעניין יטופל? האם בכלל זה יחשב גירושין אם הכל היה שקרי מלכתחילה? מה אני יכולה לעשות כדי לטפל בזה בלי לערב אותו? האם הוא יכול לעשות משהו בלי לערב אותי? אני לא רוצה להופיע כגרושה ולכן חשובים לי כל הפרטים, בעיקר אם ניתן לבטל את הנישואין ולא להתגרש על סמך המידע השקרי שנמסר במעמד הנישואין. אשמח מאוד לשמוע ממך כדי קודם כל להירגע וגם כדי להבין מה בעצם הסטטוס שלי... תודה רבה ושבוע טוב

item.Author מנהל הפורום דפנה זיס - משרד עו"ד

שלום אור, אכן נשמע שיש פה מצב קצת מורכב ומבלבל. אנסה לעשות עבורך סדר בעניינים: 1. עצם העובדה שבעלך שיקר תחת שבועה ביחס לכך שבעת נישואיו לך - טרם התגרש סופית מאשתו הקודמת - זו אכן עבירה פלילית ואף יתכן שיש כאו עבירה על חוק הביגמיה (נישואים לשתי נשים במקביל). 2. יחס עם זאת - הנישואין שלכם תקפים - במיוחד אם התנהלתם בעיקרון כבני זוג נשואים במהלך השנים - ועל פני הדברים לא ניראה לי שניתן יהיה להתייחס לכך כאילו הנשואים שלכם בטלים מעיקרם וכאילו מעולם לא נישאתם זה לזו. 3. באשר לחלוקת הרכוש ביניכם - מבלי לדעת מה הרכוש שהיה לכל אחד מכם ערב הנישואין, מה הרכוש שנצבר במהלך הנישואין וכיוצ"ב עניינים - אין באפשרותי לייעץ לך מה נכון או מה קובע החוק בעניינכם ו/או כיצד יחולק ביניכם הרכוש. 4. העובדה שלא נרשמתם כנשואים במשרד הפנים וברבנות איננה מעלה או מורידה מתוקף הנישואין שלכם אך לאור בעובדה ששניכם יהודים - כדי להתגרש זה מזו תדרשו לגט או לפחות לגט לחומרא. 5. לסיום - צאי מנקודת הנחה שהסטטוס שלך הוא של נשואה. אני ממליצה לך לפנות לקבל ייעוץ של עו"ד המטפל בתחום דיני המשפחה בהקדם האפשרי. בברכה, דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

item.Author מנהל הפורום דפנה זיס - משרד עו"ד

שלום אור, אכן נשמע שיש פה מצב קצת מורכב ומבלבל. אנסה לעשות עבורך סדר בעניינים: 1. עצם העובדה שבעלך שיקר תחת שבועה ביחס לכך שבעת נישואיו לך - טרם התגרש סופית מאשתו הקודמת - זו אכן עבירה פלילית ואף יתכן שיש כאו עבירה על חוק הביגמיה (נישואים לשתי נשים במקביל). 2. יחס עם זאת - הנישואין שלכם תקפים - במיוחד אם התנהלתם בעיקרון כבני זוג נשואים במהלך השנים - ועל פני הדברים לא ניראה לי שניתן יהיה להתייחס לכך כאילו הנשואים שלכם בטלים מעיקרם וכאילו מעולם לא נישאתם זה לזו. 3. באשר לחלוקת הרכוש ביניכם - מבלי לדעת מה הרכוש שהיה לכל אחד מכם ערב הנישואין, מה הרכוש שנצבר במהלך הנישואין וכיוצ"ב עניינים - אין באפשרותי לייעץ לך מה נכון או מה קובע החוק בעניינכם ו/או כיצד יחולק ביניכם הרכוש. 4. העובדה שלא נרשמתם כנשואים במשרד הפנים וברבנות איננה מעלה או מורידה מתוקף הנישואין שלכם אך לאור בעובדה ששניכם יהודים - כדי להתגרש זה מזו תדרשו לגט או לפחות לגט לחומרא. 5. לסיום - צאי מנקודת הנחה שהסטטוס שלך הוא של נשואה. אני ממליצה לך לפנות לקבל ייעוץ של עו"ד המטפל בתחום דיני המשפחה בהקדם האפשרי. בברכה, דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני ארה"ב - מעמד אישי