דמי שימוש ראויים - פורום גירושין

שאלה חדשה
  • מיקי

נשלח ע"ימיקי 00:32, 28 במאי 2015

שלום רב, אני פרוד כבר כשנה וחצי עם הסכם גירושין מאושר על ידי בית המשפט ובית הדין הרבני. האישה מסרבת לקבל את גיטה ותבעה את כתובתה (למרות שבהסכם הגירושין כתוב במפורש שהיא מוותרת על כתובתה מזונותיה בכפוף לסידור הגט ובפסק הדין של בית הדין הרבני שאישר את ההסכם במסגרת גירושין בהסכמה גם שם צויין שהאישה מחלה על כתובתה עם סידור הגט). בשל כך אני עדיין נשוי לה על הנייר אך חי בנפרד ממנה (בכתובת אחרת) כבר כשנה וחצי. עוד נכתב בהסכם: "הבעל נותן בזאת בכפוף לסידור הגט, את הסכמתו כי האישה תגור עם הילדים עד הגיע הילדים לגיל 21 שנים..." האישה הגישה בקשה לצו איסור כניסה לדירה בטענה לאלימות והתבססה על תלונה במשטרה בגין אלמ"ב (שנסגרה לבסוף בעילת "העדר אדמה") לבית הדין הרבני ובית הדין הרבני אישר את הצו בהתבססו על הסעיף בהסכם ואף ציין זאת בהחלטתו מחצית הדירה רשומה על שמי ואני אף ממשיך לשלם את חלקי במשכנתא כחלק ממדור הילדים. סידור הגט לא בוצע וכמו כן, אין וויתור מפורש על זכותי לדרוש דמי שימוש. האם ישנה עילה לתביעת דמי שימוש ראויים? מה הם סיכויי התביעה? אודה על תשובתך.

השב
  • 08:49, 21 ביוני 2015

שלום מיקי
    להערכתי סיכויי תביעה שכזו לדמי שכירות ראויים לא גבוהים וזאת מאחר ועל פי הסכם הגירושין, אפשרת לאשתך לגור בדירה עם הקטינים עד הגיע הקטינים לגיל 21 שנים. יש באפשרותך להגיש תביעות אחרות ומוצלחות יותר. נא צור עימי קשר ואשמח לעזור לך.

תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

053-9374431 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין