גירושין וחלוקת רכוש - פורום גירושין

שאלה חדשה
  • גל

נשלח ע"יגל 22:17, 30 באפריל 2012

אישתי מסרבת לקיים יחסי אישות מאז נישואינו (15 שנה) כמעט פעמיים שלוש בשנה למשך מס' חודשים ולפעמים (כמו עכשיו) כמעט שנה. בכל פעם התירוץ אחר אבל ה"עונש" תמיד זהה..היינו לפני חצי שנה בייעוץ זוגי שלא פתר את הבעיה ואני שוקל כעת (קצת מאוחר) גירושין. את הדירה קניתי מכספי חסכונותי ללא כל השתתפות אשתי, את כל הריהוט בבית קניתי מכספי ג"כ ללא השתתפות וכך גם את מרבית הציוד בבית. אני ואישתי לא ניהלנו חשבון משותף מאז שהתחתנו אלא קבענו בינינו את חלוקת ההוצאות השוטפות. מצד אחד שמעתי על המונח מורדת שאינה זכאית לכתובה, ומצד שני שמעתי גם על חלוקת רכוש באופן שווה! יש לנו 3 ילדים (15, 13, 9) , האם יש דרך לסיים את הקשר מבלי לצאת פרייר גדול וש"לא יהיה חוטא(ת) נשכר"? תודה

השב
  • 22:07, 5 במאי 2012

שלום גל. אני מציע שתגיש תביעה כרוכה של הרכוש ושל מזונות האישה לבית הדין הרבני ותבקש בתביעה שיכריזו על אשתך כמורדת ושיקבע שהיא מפסידה את מזונותיה וכתובתה.לגבי הרכוש אתה יכול לבקש מבית הדין במסגרת התביעה שתגיש שיורו על חלוקת הרכוש שלא באופן שווה וזאת לאור הנסיבות המיוחדות שפירטת.

תגובה
  • 14:56, 6 במאי 2012

תודה יעקב,
    המפתח בעצם הוא הכרזת ביה"ד באישה כמורדת..מן הסתם אני צריך להוכיח את זה, ש- 15 שנה זה מה שקרה לסירוגין כפי שציינתי בפניה המקורית. איך מוכיחים את זה?
    ולגבי חלוקת הרכוש, האם יש כבר תקדימים שבהם ביה"ד פסק חלוקה לא שוה בין בני הזוג? באיזה יחס למשל? (60:40, 70:30, 90:10)?
    גל

תגובה
  • 21:45, 6 במאי 2012

שלום גל.יש אכן בעיה מבחינה ראיתית אבל אם תוכיח את טענתך שאשתך מורדת יש אפשרות שתשכנע את בית הדין להורות על חלוקת הרכוש באופן לא שווה על פי שיקול דעתו של בית הדין. לגבי מורדת אין תקדים אך לגבי בגידה יש תקדימים וניתן בהחלט להקיש מכך.

תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

053-9374431 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין