אודה אם תשיב לשאלותיי - פורום גירושין

שאלה חדשה
  • יוסף

נשלח ע"ייוסף 23:17, 28 בספטמבר 2012

אני אביו של מנוח. אני זוכה עפ"י צוואה של המנוח בכונתי להגיש תביעה במסגרתה המנוח ציווה לי אף כספים בפוליסת ביטוח שלו. אדם מסויים מופיע כמוטב בפוליסת הביטוח. בכוונתי להגיש תביעה כנגד אותו אדם ולצרף את חברת הביטוח. בהתעלם מסיכויי התביעה אודה לכם אם תשיבו על השאלות הבאות: 1) חברת הביטוח מתכוונת להגיש טען ביניים. אם חברת הביטוח תקדים ותגיש טען ביניים, האם אז לא אוכל כבר להגיש את התביעה שרציתי במסגרת הליך נפרד ועצמאי? 2) האם במסגרת הדיון בטען ביניים אפשרויותיי תהיינה יותר מוגבלות: מבחינת טענות, הבאת ראיות וכו' לעומת ניהול הליך בתביעה נפרדת (התביעה שבכוונתי להגיש)? 3) מה עושים במצב כזה בו טרם בשלו התנאים להגשת התביעה מבחינתי אך חברת הביטוח עלולה להקדים ולהגיש את טען הביניים, דבר שיש לי חשש שעשוי אח"כ להגביל את טענותיי?

השב
  • 12:55, 13 באוקטובר 2012

שלום יוסף. על מנת שבית המשפט יכריע בטענותיך עליך להגיש תביעה מתאימה מאחר והליך של טען ביניים הוא רק הליך של מתן הוראות מתאימות לחברת הביטוח מה לעשות בכספים שכון בהליך שכזה בית המשפט לא יכנס לעובי הקורה.

תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

053-9374431 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין