האם מותר לגרושתי לדרוש את כתובת מגורי? - פורום גירושין

שאלה חדשה
  • אלון

נשלח ע"יאלון 11:58, 26 באוקטובר 2012

שלום. אני גרוש זה כמה שנים. גרושים קשים אשר במהלכם נפתח נגדי תיק הוצאה לפועל עם חוב עצום, צווי מאסר עיקולים והטרדות של מעסיקים ובני משפחה. אני לא מסוגל לשלם מזונות כבר כמה שנים והחובות טפחו עד מאד. בהוצאה לפעול ובביה"מ לא קיבלו את עמדתי. עקב כך שאני מפחד מעיקולים ומאסרים אני מתקשה לבקר את ילדי באופן סדיר כבר תקופה ארוכה. אני פוחד מצווי מאסר ומעיקולים. לא מסרתי לגרושתי את כתובתי היות ואני מפחד כי היא תשלח מעקלים, תטריד אותי ואת אישתי ובני מנישואים אלו ותשבש גם את שיגרת חיי זו. ועל כן היא אינה מוכנה כעת למסור לי את הילדים לביקור כי אינה יודעת "היכן הם". האם מותר לה? הם הרי ילדי? מה עושים? אני לא רוצה לאבד גם את הקשר איתם.

השב
  • 20:15, 27 באוקטובר 2012

שלום אלון. עקרונית אם אתה לוקח את הקטינים להסדרי ראייה לגרושתך אמורה להיות את הכתובת שלך. יחד עם זאת לגרושתך אסור למנוע את הסדרי הראייה בינך לבין ילדיך גם אם הכתובת שלך לא מצויה בידה והתנהגותה היא בבחינת ביזיון פסק דינו של בית המשפט. עליך לפנות ליעוץ על מנת למצות את זכויותיך על פי דין ויפה שעה אחת קודם שכן טובתם של ילדיך נפגעת מחד וזכותך כאב לראות את ילדיך נפגעת מאידך.

תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

053-9374431 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין