זכויות בדירה וזכויות אחרות - פורום גירושין

שאלה חדשה
  • דנה

נשלח ע"ידנה 14:29, 14 בינואר 2013

שלום רב, מה הזכויות שלי על דירה שבעלי קיבל במתנה מהוריו מספר ימים לפני החתונה. אני ובעלי נשואים כמעט 7 שנים יש לנו ילדה משותפת בת שנתיים. לפני כשנתיים אני ובעלי רכשנו דירה חדשה (שכיום עדיין בבניה) ולצורך מס רשמנו שאנו לא משאירים את שתי הדירות אלא רק את החדשה (הכוונה שהצהרנו שנמכור את הדירה הישנה). מה הזכויות שלי בדירה הזו? אם בכלל? והאם לילדה יש זכויות על הדירה. ומה בנוגע לזכויות האחרות שלי כמו משמורת על הילדה ומזונות? תודה

השב
  • 13:05, 26 בינואר 2013

שלום דנה. אם הדירה שופצה על ידכם במהלך הנישואין ואם חייתם יחד בדירה במשך 7 שנים וניתן להוכיח כוונת שיתוף בדירה יש לך סיכוי לקבל מחצית מהדירה הרשומה על שם בעלך.לגבי משמורת ומזונות את אמורה להגיש תביעות מתאימות לבית המשפט לענייני משפחה. מאחר ומדובר בילדה בגיל הרך הרי שמשמורת הילדה אמורה להיות אצלך. חשוב שאת תגישי את התביעות (בענין הדירה,מזונות ומשמורת) ראשונה קודם לכך שבעלך יגיש לבית הדין הרבני ויש לכך חשיבות.

תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

053-9374431 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין