• אודל

נשלח ע"יאודל 00:15, 16 בינואר 2014

בהסכם גירושין כך כתוב: הצדדים מסכימים להתגרש זמ"ז בג"פ כדמו"י. הצדדים יפנו לביה"ד האזורי המוסמך בבקשה משותפת לגרושין אשר תחתם על הצדדים ביום אישור ההסכם בביהמ"ש ויגיעו לכל דיון שיקבע ע"י ביה"ד הרבני. 1. האם יש לי זכות רק אחרי שבית משפט יאשר את ההסכם ויתן פסק דין להסכם לפנות לבית הדין הרבני בבקשה משותפת לגירושין? כי משום מה העורכת דין קצת לוחצת עליי לחתום על טופס בקשה משותפת לגירושין בבית הדין עוד לפני שבית משפט יאשר את ההסכם גירושין. ואני לא רוצה לחתום על כלום לפני שבית משפט יאשר את ההסכם ויתן לו פסק דין.האם לפי מה שכתוב יש לי זכות כזו? 2. העורך דין של הפרוד שלי התעקש שיהייה כתוב בהסכם שביום אישור ההסכם בבית משפט נפנה לבית הדין בבקשה משותפת לגירושין . רציתי להבין למה הלחץ הזה שלו ממה הוא פוחד אולי שאני יתחרט ולא ירצה להתגרש??או מה?מה החשש שלו?

השב
  • 20:53, 25 בינואר 2014

שלום אודל. את אכן צודקת לפי ההסכם את אמורה להגיש בקשה משותפת לגירושין רק לאחר שבית המשפט יאשר את הסכם הגירושין ואף לצרף את ההסכם המאושר לבקשה המשותפת לגירושין. לגבי שאלתך הנוספת כנראה שבעלך חושש שתעכבי את קבלת הגט ולכן הוא מפעיל לחץ.

תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

053-9374431 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין