ביטוח אובדן כושר עבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • יהודית

נשלח ע"ייהודית 10:39, 25 בנובמבר 2012

שלום, במסגרת עבודתי כרכזת (עבודת שטח המחייבת נהיגה)הונפק לי ביטוח מנהלים. לצערי חליתי לפני כמעט שנה - מצב רפואי שעקרונית הבסיס שלו הוא מצב רפואי ישן אך הסימפטומים הם חדשים עקב כך חל עלי איסור נהיגה ממשרד הבריאות, נשארתי בחברה בתפקיד אחר שאינו דורש נהיגה. תבעתי את חברת הביטוח על אובדן כושר עבודה - תשובתם היא כי אני לא זכאית ל- פנסיית נכות כיוון שהנכות היא תוצאה של מחלה קיימת לפני ההצטרפות וטרם חלפו 60 חודשים ממועד ההצטרפות. האם יש לי מה לעשות על מנת להפוך / לערער על התשובה. לתגובתך אודה

השב
  • 12:12, 25 בנובמבר 2012

יהודית שלום

את מעלה שני עניינים שונים

הראשון אובדן כושר עבודה - למעשה את נשארת בעבודתך ועובדת , במידה ואין לך אובדן כושר עבודה עיסוקי שבה מבטחים את סוג עיסוקך הספציפי אז אין לך עילת תביעה שהרי את עובדת בעיסוק סביר אחר המתאים לכישורייך ,גילך והשכלתך.

הנושא השני -תביעת נכות, חברת הביטוח טוענת שזה קשור למחלה קיימת, במידה והצהרת עליה בתצהיר בריאות ואין החרגה אז מצבך טוב. במידה ויש החרגה את בבעיה.

את מוזמנת לפגישה לבחון זכויותייך בצורה מסודרת ולא באופן כללי

בברכה
    עו"ד משה גליקו

תגובה
מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

מנהל הפורום: אריק שלו, עו"ד

בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ודין אזרחי עסקי. משרדו מייצג לקוחות במגוו
למידע נוסף

077-9968204 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.