נכות מעבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • יפעת

נשלח ע"ייפעת 12:21, 4 באפריל 2013

שלום אני לפני שנה עברתי ניתוח במיתרי הקול עקב עבודתי כנציגו.שירות טלפוני, היכרתי במחלת מקצוע, קיבלתי נכות.זמנית 10% עד 31.12.12 וסיימו אותי לוועדה חדשה אציין כי קיבלתי עד לחודש 3 /13 אובדן כושר מחברת הביטוח של עבודתי והפסיקו זאת. רופא תעסוקה קבע שאינני יכולה לחזור למקום העבודה הנל ואילו הייתה לי וועדה בחודש 3 האחרון ורופא קבע 5% נכות קבועה ויכולה לחזור לעבודה חא ציינתי כי עברתי ניתוח בגלל צרידות ועדיין קיימת בנוסף ילדתי לפני חודשיים לא קיבלתי חופשת לידה תשלום ביטוח לאומי טען כי לא היו יחסי מעסיק מעל שנה השאלות שלי הם? אם מפוטר אקבל אבטלה אם לא עבדתי והוכרתי פגיעה בעבודה? מה עושים בעניין רופא תעסוקה? ואובדן כושר והאם כדאי להגיש ערעור על הנכות הגדלה ותקנה 15 אורה על תשובה

השב
  • 13:06, 30 באפריל 2013

כדאי להגיש ערעור וכן להוסיף תקנה 15

תגובה
  • 10:23, 3 במאי 2013

עליך לפנות לרופא תעסוקתי על מנת שיבדוק את יכולתך לחזור לעבודה לאור עיסוקך ופגיעתך המיוחדת וכן להגיש ערעור לביטוח לאומי ולדרוש תקנה 15

תגובה
מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

מנהל הפורום: אריק שלו, עו"ד

בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ודין אזרחי עסקי. משרדו מייצג לקוחות במגוו
למידע נוסף

077-9968204 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.