אובדן כושר עבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • רעות

נשלח ע"ירעות 13:52, 1 במרץ 2015

שלום, הינני מועסקת בגוף ציבורי גדול בתור עובדת זמנית. לפני כשנה וחצי לקיתי בסרטן ובעקבות זאת יצאתי לחל״ת (כבר שנה וחצי) והן נקבעו לי 100% נכות שבהמשך הורדו ל 50%. בגלל הטלטלה הרבה שעברתי (היני בחורה צעירה) בזמן האבחנה והטיפולים לא בדקתי או התעסקתי בכל מה שקשור לפנסיה שלי. כמו כן המעסיק לא הסביר לי כי הוא מפסיק להפריש כספים לפנסיה שלי עם יציאתי לחל״ת. כעת שיש לי את הפנאי והכח להתעסק בכל הנושאים הבירוקרטים שהזנחתי חשכו עיניי. משיחה עם הראל פנסיה הוסבר לי שבגלל שלא המשכתי לשלם עצמאית את הפנסיה הביטוח שלי נפסק (מלבד חמישה חודשים חסד לאחר הפסקת העבודה שגם הם יבחנו ע״י ועדה מטעמם) ואי לכך איני זכאית לתשלום של קצבת אובדן כושר עבודה. יש לציין שזמן קצר לאחר שיצאתי לחל״ת (כחודשיים אחרי) חתמתי אבטלה בלשכה+קבלתי קצבה מביטוח לאומי בעבור הנכות. מהן זכויותייי בהתאם לנסיבות? באיזו מקרים ניתן לתבוע פיצויים מן המעסיק ? תודה מראש.

השב
  • 08:53, 10 במרץ 2015

רעות שלום.,

את מוזמנת ליצור עמי קשר בהקדם בתקווה שהעניין לא התיישן את יכולה להתקשר אפילו לנייד 0528778505
    בגדול, מה שאמרו לך זה לא בהכרח נכון . זו דרך להתחמק. לדעתי יש דרך להציל את המצב

תגובה
מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

מנהל הפורום: אריק שלו, עו"ד

בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ודין אזרחי עסקי. משרדו מייצג לקוחות במגוו
למידע נוסף

077-9968204 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.